2018-06-19 Wtorek: STARE NIEPOKOJE POWRACAJĄ NA NOWO

$0.00

0.00 $ earned

1 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
4 years ago

Patrzysz na wykresy i zastanawiasz się co się dzieje. Waluty uważane za bezpieczne (CHF, JPY, USD), podobnie jak i EUR, GBP zyskują w stosunku do walut surowcowych (CAD, AUD, NZD), chociaż złoto i srebro kontynuuje spadki zapoczątkowane pod koniec ubiegłego tygodnia, no na chwilę obecną można powiedzieć, że stoją w miejscu i się zastanawiają co zrobić dalej. EUR, GBP i CHF w różnym stopniu tracą również w stosunku do USD i JPY. Zaglądasz na wiadomości i wszystko staje się jasne. Wygląda na to, że SINO-USA wojna handlowa wraca do gry, a akcje chińskich spółek zarejestrowanych na amerykańskich giełdach spadają. Amerykanie grożą wprowadzenia 10% ceł na produkty o wartości $200 mld sprowadzane z Chin, a Chińczycy odgrażają się, że tego bez reakcji odwetowej nie zostawią.
iShares China Large-Cap ETF -3%, Alibaba -2,2%, JD.com -3.1%, Baidu -2,5% i jeszcze parę innych o podobnych spadkach.
Ciekawe, czy to tylko kwestia czasu i nastroju kiedy złoto pójdzie do góry? Nie jest to aż tak oczywiste, bo wzrost USD w którym jest wyceniane złoto może w pewnym stopniu rekompensować brak wzrostu na samym kruszcu . Obecnie BUY po 1274.33 (13:26) - będzie do sprawdzenia :-) - Żródło: Reuters (z platformy CMC). Niech się Wam pipsuje
PS. Wygląda na to, że na tych nastrojach również zyskuje mój ostatni faworyt: EURAUD....niestety jest cała masa innych transakcji, które dostają w 'kość' :-)

  • 7
  • Comment
    0
ADD IMAGE