2018-07-10 Wtorek - NOWINKI STARE i NOWE

$0.02

0.10 $ earned

19 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

CAD - ten tydzień jest dość obfity w dane makroekonomiczne (z różnych rynków), które specjalnie nie zaskakują. Mnie osobiście najbardziej interesuje ogłoszenie stopy procentowej przez BOC bo mam trochę longów na CAD. Oczekuje się, że stopa procentowa zostanie podniesiona z 1.25% na 1.50%, ale nie powinno to wywołać większych wahań, gdyż uważa się, że ta podwyżka jest już wyceniona i CAD być może o drobinę się wzmocni. Zaskoczeniem natomiast byłby brak podwyżki i wówczas short'y na CAD mogłyby być dość interesujące i dochodowe, jednak taka spekulacja to nie jest moja bajka. Być może większe znaczenie będzie miał wydźwięk raportu BOC dotyczącego polityki monetarnej ogłoszony pół godziny później.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
TURCJA: na pierwsze oznaki demokracji w stylu Erdogana nie trzeba było długo czekać. Już w dniu zaprzysiężenia (poniedziałek) mianował swojego zięcia na ministra skarbu i finansów przejmując w ten sposób kontrolę nad bankiem centralnym
Powstaje nam dziwny twór – demokracja, która będzie miała swojego 'sułtana', bo chyba kimś takim Erdo chce zostać. Erdogan będzie mógł m.in. tworzyć ministerstwa i usuwać urzędników z pominięciem parlamentu.
Czy u nas też tak będzie? Oczywiście będzie różnica,............................................... półksiężyc zastąpimy krzyżem.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
TP ICAP – broker, 'listed' na giełdzie londyńskiej,o którym pewnie większość nie słyszała, gdyż zajmuje się transakcjami międzybankowymi. Powstał dwa lata temu z fuzji Tullett Prebron i ICAP. Akcje tej spółki spadły o ponad 32%, po tym jak ogłosił, że zyski będą niższe od oczekiwanych i zwolnieniu CEO (John Phizackerley). Mniejsze zyski związane są z większymi o ok 10 mln GBP kosztami wynikającymi z Brexitu, zmianami regulującymi obrót instrumentami finansowymi (Mifid II), opłatami i wprowadzeniem nowych środków bezpieczeńswa IT. Spółka również ostrzegła, że te koszty wzrosną o 25 mln GBP w przyszłym roku fiskalnym (2019)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
SEBASTIAN BUCZEK, twórca i prezes Quercus TFI, wydał 40 mln swoich osobistych funduszy na wykup obligacji GetBacku z funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Quercus TFI. Sama firma zrobiła to samo i wyłożyła koleje 40 mln. Reakcja środowiska nie była zbyt pozytywna. Jest wielu takich, którzy twierdzą, że SeBu psuje rynek, gdyż inwestorzy mają wiedzieć, że inwestowanie w jednostki funduszy inwestycyjnych związane jest z ryzykiem i takie rzeczy jak przekręt z GetBeck mogą się zdarzać. Pomimo tego, że informacja o tym, iż obligacje GetBacku zostaną odkupione była podana 3-go kwietnia, to z funduszy Quercus'a nastąpił odpływ kapitału w wyniku umarzania jednostek funduszy przez inwestorów. Tylko z flagowego funduszu Quercus Ochrona Kapitału w marcu i kwietniu odpłynęło 500 mln zł. Akcje samego Quercus TFI SA (QRS) jeszcze rok temu chodziły po prawie 6 zł, dzisiaj wyceniane są nieco poniżej 3 zł. Na pytanie czy ruch Pana SeBu i Quercus'a to troska o swoich klientów, czy też czysta kalkulacja biznesowa pozostawiam każdemu do osądzenia. Mnie raczej się podoba. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Roger Federer, zwycięzca 20 turniejów wielkoszlemowych, zaskoczył swoich fanów rozpoczynając swój występ na Wimbledonie w koszulce UNIQLO, marki, której właścicielem jest japońska firma Fast Retailing Co. Do tej pory Federer był utorzsamiany z marką NIKE, którę reklamował od 1994 roku i w której butach ciągle będzie grał gdyż Uniqlo nie produkuje obuwia sportowego. Warunki umowy z Fast Retailing Co. nie zostały ujawnione, ale ESPN twierdzi, że umowa gwarantuje tenisiście 300 mln USD w ciągu następnych 10 lat, a więc jeszcze długo po tym jak przestanie grać w wielkich turniejach.

  • 5
  • Comment
    0
ADD IMAGE