2018-07-17 Wtorek - News'y i ciekawostki

$0.00

0.02 $ earned

5 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Warszawa: na koniec czerwca (2018) stan środków walutowych na rachunkach budżetowych ministerstwa finansów wyniósł 2.22 mld euro wobec 3.9 mld euro na koniec maja, poinformował resort finansów w poniedziałkowym komunikacie. Na koniec pierwszej połowy 2017 roku na kontach ministerstwa finansów było jeszcze 8.35 mld euro. ( Co niektórych może to martwić, ale nic się nie martwcie, gnasz genialny rząd z pewnością ma już plan jak obrobić Fort Knox i rozwiązać ten problem raz na zawsze. Chociaż są pogłoski, że tam nie ma żadnego zlota). Wyborcza prostytucja w postaci 500+, 'piórnikowego' i innego rozdawnictwa już niedługo odbije się niezłą czkawką. Rolnicy już wiedzą kim są rządzący i podczas ostatniego odsłonięcia pomnika prezydenta L. Kaczyńskiego krzyczą do naszego premiera:'Złodzieje, złodzieje....', policja, jak i pielęgniarki domagają się podwyżek....a kasa się kończy, więc rząd skręca się i skrywa jak pyton nad Wisłą.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
NY: Larry Fink, CEO BlackRock Inc., największej firmy na świecie zajmującej się zarządzaniem funduszami i innymi aktywami poinformował, że założył grupę roboczą mającą na celu przyjrzenie się technologi blockchain i kryptowalutom, stwierdzając jednocześnie, że na razie nie widzi 'olbrzymiego' zainteresowania tym produktem.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Węgry: największy nasz sojusznik i wzór do naśladowania dla naszego rządu, zdaje się mieć pierwsze objawy 'orbanizmu'. Jeszcze w sierpniu 2017 za euro trzeba było zapłacić niewiele ponad 300 HUF, a 2go lipca cena przebiła na chwilę 330 HUF...10% w niecały rok, a węgierski bank centralny wypuścił tylko jednomiesięczne FX swaps dla banków komercyjnych, podczas gdy wcześniej były to swap'y również, 3-, 6- i 12 miesięczne. Może to oznaczać zmniejszoną płynność dla forinta, a tym samym dalsze osłabienie się tej waluty. Wzrośnie inflacja, będzie zabawa :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Wielka Brytania: po wczorajszej wygranej frakcji Pani Premier T. May w paru parlamentarnych głosowaniach dotyczących warunków Brexit'u, możliwym staje się opcja zarówno dla twardego lądowania jak braku wyjścia z EU. Trudno przewidzieć jak to dalej się potoczy, bo bookmacherzy stawiają na to, że Pani Premier straci swoje stanowisko jeszcze przed końcem roku, lub na początku przyszłego.
Spekulacje dotyczące GBP sugerują, że brak Brexit'u (no Brexit) może gwałtownie wzmocnić GBP, natomiast w przypadku 'twardego lądowania” funt może równie gwałtownie się osłabić. Dla pary EURGBP to może być zakres od 1.00 do 0.70.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
TURCJA: spadek ceny obligacji 10-letnich, sprawił, że ich rentowność wynosi już prawie 18%.....a ponieważ my idziemy podobną drogę, więc gdy w kraju białego orła pojawi się podobne zjawisko to przynajmniej nas już nie zaskoczy :-) Tak, czy inaczej przy prognozowanym wzroście gospodarczym w tym roku w Turcji na poziomie 4.1% (mimo, że mniejszym od oczekiwań rządu), kto by się takimi drobiazgami przejmował.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
CHINY: najdroższy w historii kinematografii tego kraju film 'ASURA', naszpikowany gwiazdami, efektami specjalnymi i budżetem ok 85 milionów funtów został natychmiast wycofany z kin po swoim weekendowym debiucie, który przyniósł zaledwie 5.5 mln funtów. Chińczycy z reguły źle sobie radzą z porażkami, więc doniesienia o ewentualnych samobójstwach nie powinny nikogo zdziwić.

Miłego dzionka i niech się Wam pipsuje

  • 3
  • Comment
    0
ADD IMAGE