2018-08-06 Pon: XTB - xStation.....zmiany na platformie.

$0.14

0.65 $ earned

324 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Co o nich sądzicie? Dla mnie jeszcze jeden powód, aby w końcu wycofać swoje fundusze. Oczywiście bez pośpiechu, bo analizy i tak robię na CMC, ale jak mi się pozamyka parę pozycji to mówię XTB ....bye-bye. Zostanie tylko MT4 bo jest podłączona do TradingDot.com :-)
Niektóre z powodów:
1) kiedyś wystarczyło rzucić okiem, aby wiedzieć ile kosztuje utrzymanie pozycji (SWAP) dzisiaj podają mi zysk netto i brutto. Ponieważ wartość pozycji zmienia się, więc nie wiadomo jaki całkowity SWAP jest naliczony.
(Jeżeli chodzi o mnie to taka funkcja robi na mnie wrażenie, że XTB otwiera sobie furtkę na rżnięcie swoich klientów na rolloverach)
2) Brak daty otwarcia pozycji, nie ma jej nawet w zakładce 'Informacje o pozycji' ( chyba, że to wynika z faktu, że pozycje były wcześniej otwarte, a może jest zakładka tylko jej nie włączyłem). Dla daytraderów to info bez znaczenia, dla mnie dość ważna informacja pozwalająca mi z łatwością wrócić do czasu otwarcia pozycji i jeszcze raz przeanalizować układ w którym ją otworzyłem. Poza tym używam daty do sprawdzania, weryfikowania i porządkowania swoich danych zapisanych w arkuszu kalkulacyjnym.
3) Procentowe zyski/ straty na pozycji - mi akurat do niczego niepotrzebne. Zdecydowanie wolałbym dane informujące mnie ile moja pozycja zyskuje bądź traci w pipsach. Wygląda na to, że zysk/strata jest naliczana w stosunku do depozytu zabezpieczającego. Następna funkcja, która może zachęcać traderów do wcześniejszego zamykania pozycji, bo jak zobaczysz, że masz 100% zysku to jest efekt 'wow' i niejeden zamknie transakcję, aby dostarczyć sobie nową dawkę dopaminy.
4) wykresy: nie przeglądałem ich dokładnie, bo rzadko na xStation z nich korzystam, ale na pierwszy rzut oka to pojawił się zegar, który informuje ile czasu zostało do zamknięcia świeczki, co pewnie nie jest złe i mogę powiedzieć, że nawet mi się podoba.
Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia to się dzielcie. Ja pewnie za jakiś czas zrezygnuję z tej platformy, bo jak wezmę jeszcze pod uwagę gorsze spready niż w CMC to nie widzę wielu powodów (poza tym, że wolałbym wspierać polskiego brokera) do tego, aby korzystać z platformy xStation.
Pozdrawiam i do usłyszenia.

 • 0
 • Comment
  4
ADD IMAGE
 • MagdalenaBe3 years ago

  Nie wiem czy mówimy o tym samym ale swap i czas otwarcia można zaznaczyć personalizując wygląd tabeli ;) zegar też był już od jakiegoś czasu :)

  1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX3 years ago

   Co do zegara, to rzeczywiście mogłem go nie zauważyć, ale jeżeli chodzi o ustawiania, to wszystko co może być zaznaczone, to chyba mam. Ale może można to zrobić jeszcze w innym miejscu. Jak wiesz, gdzie i jak, to poproszę o instrukcje :-)

   0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX3 years ago

   Madziu, dzięki......rzeczywiście, nie zjechałem do samego dołu..........i tam chyba wszystko jest. Dzięki za motywację, bo nie chciało mi się szukac :-)

   1
  • MagdalenaBe3 years ago

   co do tego ile zyskujesz / tracisz w pipsach , klikasz prawym na zysk brutto i zamieniasz PLN na pipsy :)

   0