2018-10-14 Monkey FX - update

$0.00

0.01 $ earned

5 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Małpeczka w mijającym tygodniu trochę była zmartwiona. Wartość konta spadła poniżej 5,000 PLN, a dostępne środki były mniejsze niż 3,000 PLN. Mając 85 otwartych pozycji (Net 69K) można było spodziewać się, że konto zostanie wyczyszczone, ale póki co ciągle funkcjonuje.
Przypomnę, że Monkey FX jest eksperymentalnym kontem demo na którym były codziennie zawierane i publikowane na TradingDot.com LOSOWE transakcje na 5 parach. Losowość transakcji jest tutaj kluczowa, bo ma ewentualnie zakwestionować sensowność wszelkich analiz w handlu walutami. W momencie gdy ekspozycja netto przekroczyła 50K (=50 pozycji) zgodnie z wcześniejszymi założeniami wstrzymałem handel (tzn.dodawanie nowych pozycji), chociaż wydawałoby się, że całkiem sensownym posunięciem byłoby dodawanie pozycji tak, aby zmniejszały ekspozycję netto kiedy przekroczyła ona 50K. W skutek braku takiej decyzji w pewnym momencie ekspozycja netto wzrosła do prawie 80K. No, ale jak miało być 'Monkey style', czyli bez zbytniego przemyśliwania, tak zostało.
Szkoda, że portfel par nie został zdywersyfikowany na początku i w związku z tym cały los Monkey FX jedzie głównie na tym, co stanie się z USD. No, ale to też jest w małpim stylu więc chyba nie ma co narzekać i tylko sprawdzać od czasu do czasu co dzieje się z kontem.
Kiedy konto Monkey FX przestało wymagać uwagi we wrześniu zacząłem testować STTS (Short Term Trending Strategy). Nie informowałem o tym, bo specjalnie nie było o czym. Konto stało w miejscu, a nie czekając na efekty zacząłem również stosować tą strategię na Long-Term Emer-FX. Co może być warte odnotowania to fakt , że mimo iż konto jest relatywnie aktywne (stosunkowo dużo transakcji) to nigdy nie spadło więcej niż 8%. Ci trejderzy, którzy poważnie traktują handel na walutach z pewnością sporo by dali, alby swoje całkowite straty ograniczyć do 10%. Dzisiaj konto jest na kilkuprocentowym plusie i wiele wskazuje na to, że ten trend wzrostowy będzie się utrzymywał.
Małe, ale pozytywne efekty strategii STTS można już zaobserwować na moim 'live account' Long-Term Emer-FX zarejestrowanym na TradingDot.com.
Może wkrótce uda mi się zamieścić osobny mały komentarz co do tego konta.
Pozdrawiam i niech się Wam pipsuje.

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE