2018-12-16 (Niedz) Która waluta w tym roku była najsłabsza?

$0.00

0.01 $ earned

3 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Oczywiście porównujemy podstawowe waluty i być może co niektórych zaskoczy, że AUD wypada w tym roku nieco gorzej niż nawet GBP.
Co prawda do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, ale jak długo nie będzie jakiś dramatycznych wydarzeń na świecie, to USD powinno utrzymać prym. W przyszłym roku zapowiadane są trzy podwyżki stóp procentowych przez FED, co może być trudne do nadgonienia przez inne kraje, a tym samym można spodziewać się, że USD, jeżeli nie będzie dużo zyskiwać, to przynajmniej nie powinno dużo stracić. Ale czy mimo to, takie waluty jak np. AUD nie będą w stanie odrobić chociaż w pewnym stopniu strat poniesionych w tym roku? Trudno powiedzieć.
Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok będzie obfitował w napięcia, więc nie będzie łatwo. Jeżeli chodzi o waluty, to być może to będzie podobny rok do 2018, tzn. będzie mała zmienność, a waluty defensywne będą zyskiwać na wartości, oby tylko stopniowo, a nie skokowo, bo w związku z aprecjacją w tym roku pewnie coraz więcej spekulantów będzie próbowało shortować wysoko wycenione już USD, JPY czy CHF. Również coraz częściej pojawiają się opinie, że w przyszłym roku gospodarka w USA może dostać czkawki. Polowanie na na indeksy już się zaczęło i wydaje się, że negatywne wiadomości będą skuteczniej spychały wyceny niż pozytywne pompowały nowe szczyty. Cóż, jak w międzyczasie nie pomrzemy, to się przekonamy :-)

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE