2019-05-01 MILIONERZY: gdzie się przeprowadzają

$0.03

0.16 $ earned

82 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

Ludzie, którzy mają konkretną kasę uciekają ze swoich rodzimych krajów. Najchętniej wybierają Australię, później USA i Kanadę. Największymi przegranymi są Rosja i Chiny, kraje z których uciekło najwięcej milionerów. Nawet Wielka Brytania straciła ok 3,000 milionerów i nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Australia wygrywa ten konkurs nie bez powodu. Nie ma tam podatku od spadku, a bliskie stosunki gospodarcze z Chinami, Japonią i Koreą Południową stwarzają możliwości na robienie biznesów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kryzysy finansowe Australia w zasadzie przeszła bezboleśnie i w tym kraju już od 27 lat nie było recesji.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Szacuje się, że ok 108,000 milionerów zmieniło swój kraj zamieszkania, co jest o 14% więcej niż w zeszłym roku i aż ponad dwa razy więcej niż w 2013.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Utrata milionerów z krajów takich jak Chiny, czy Indie nie jest postrzegana jako wielka strata, gdyż ciągle tempo pojawiania się nowo-wykreowanych jest większe niż uciekających.
Nie mniej te straty są bolesne dla krajów takich jak Rosja (utrata ok.7000) oraz Turcja (ok.4000). Jeżeli chodzi o Turcję, to jest już trzeci rok z rzędu kiedy traci tylu milionerów.
Raport został przygotowany przez New World Wealth z Johannesburga. Zebraniu informacji w dużym stopniu pomaga wprowadzony przez OECD tzw. Common Reporting Standard. Zgodnie z nim banki i inne instytucje finansowe raportują konta otwierane przez obcokrajowców do swoich lokalnych instytucji podatkowych, a te wymieniają się danymi z innymi krajami, które dołączyły do CRS, a jest ich już ponad sto.
Pozdrawiam: Emerald-FX

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE