2019-05-14 Wt: KANSANS vs POLSKA...+ nowe wpisy

$0.09

0.47 $ earned

94 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

15:30 ASF (African Swine Fever): pierwsze próby szczepionki na dzikich świniach podobno przynoszą obiecujące wyniki. To byłaby dobra wiadomość dla naszych hodowców. Ciekaw jestem czy na którejś z polskich uczelni prowadzi się jakieś badania. W końcu nasz rząd wydałby naszą kasę na jakiś słuszny cel, gdyby sfinansował podobne badania. Ale w starciach z rolnikami, nikt nic na ten temat nie mówi, więc wątpię, aby to było na agendzie naszego genialnego rządu.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
USA: obecna wycena futures wskazuje na wzrost na amerykańskich giełdach dzisiaj.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Katherine Mann (CITI Global Chief Economist): obecnie finansowe warunki są mniej ważne niż niepewność polityki rządowej, co skutkuje spowolnieniem w podejmowaniu decyzji o nowych inwestycjach. Mimo, że gospodarka USA ma się dobrze, a wzrost zatrudnienia jest na dobrym poziomie, to niepewność jaką niosą nierozstrzygnięte spory pomiędzy USA i Chinami i związane z tym skutki zaczną być wyraźniej odczuwalne przez gospodarkę amerykańską.
Co to może oznaczać dla nas? Być może, ostatnie spadki na giełdach nie są tylko chwilową czkawką, tymczasową korektą, a zapowiedzią dużo głębszych. Biorąc pod uwagę rekordowe wyceny indeksów w USA dalsze spadki wydają się bardzo prawdopodone. Również bardzo dobre wynki firm amerykańskich za 1Q mogą się nie powtwórzyć w 2Q.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
RPA: bezrobocie wzrasta do 27.6%...rekordowe od 15 lat
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Turcja opóźnia zakup rosyjskich rakiet...może jednak pozostanie w NATO. Oczywiście oficjalnie nie ma takiego dylematu obecnie, ale są spekulacje. Miałoby to fatalne skutki, bo ze stabilizatora politycznego w tym rejonie
świata stałaby się destabilizatorem, a to nie wróżyłoby nic dobrego.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
GBP: wzrost zatrudnienia i spadek bezrobocia do 3.8%, ale spadek wysokości przeciętnego wynagrodzenia.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ropa: wzrost dzisiejszej ceny wiąże się z atakiem na dwa supertankowce z Arabii Saudyjskiej
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
BLOOMBERG: kongresmen (ang.representative) Roger Marshall z Kansas, rolniczego stanu w USA w dyskusji z dziennikarzami opowiada o tym jak ludność jego okręgu wyborczego jednoznacznie popiera Trump'a, mimo że jak sam twierdzi wskaźnik samobójstw dramatycznie wzrósł za rządów Trump'a, podobnie jak i liczba deklarowanych bankructw. Bankructwa w przemyśle rolniczym najczęściej związane są z rekordowo niskimi cenami produktów rolnych, szczególnie kukurydzy i pszenicy.
Ale jak sam twierdzi, jego wyborcy wsiedli do łódki, która płynie w rwącej rzece, a jej sterownikiem jest Trump i nie ma od tego odwrotu.
Lepiej się ku....potopić, niż przyznać. że ślepo płynie się w złym kierunku.
Wniosek: mimo, wielkiej odległości jaka dzieli USA od Polski, różnice w mentalności ludności wiejskiej są relatywnie niewielkie

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE