2019-05-18 Sobota: TO i OWO z zeszłego tygodnia

$0.02

0.09 $ earned

45 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

ROPA: mimo negatywnego raportu EIA, który informował o nieoczekiwanym wzroście zapasów w USA o 5 milionów baryłek w poprzednim tygodniu i rekordowych zapasach od 2017, ropa utrzymuje swoją cenę dzięki ciągłym napięciom na Środkowym Wschodzie. Wiadomość, że na początku tygodnia Iran zaatakował cztery tankowce z Arabii Saudyjskiej przyczyniła się do wzrostu napięcia w relacjach Iran vs. USA. Możliwość zakłócenia dostaw ropy utrzymuje ją na 'powierzchni', a amerykańskie okręty wojenne są w drodze na Środkowy Wschód.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
JPY vs GOLD: zeszły tydzień również był ciekawy ze względu na rozjechanie się wycen tzw. safe havens. Podczas gdy jen zyskiwał na wartości, złoto leciało w dół.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
CAD & AUD: zerwanie rozmów handlowch pomiędzy USA i Chinami, jak również pojawienie się agresywniejszej retoryki ze strony przedstawicieli chińskich podaje się jako powód osłabienia się CAD, mimo wzrostu cen ropy, jak i osłabienia AUD, który ma ucierpieć w związku z przewidywanym spowolnieniem w wymianie handlowej pomiędzy Australią i Chinami.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
W ten weekend odbywają się wybory do australijskiego parlamentu. Wyniki powinny być znane przed otwarciem rynków w poniedziałek, ale nie oczekuje się, aby zrobiły one dużo zamieszania.

 • 4
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Okazuje się, że konserwatyści zdecydowanie wygrywają wybory w Australii i mimo, tego co napisałem powyżej na podstawie komentarza jednego z analityków, AUD na otwarciu wyraźniej zyskuje.
  Dla tych co lubią wiedzieć więcej: premierem na kolejną kadencję będzie Scott Morrison, który podobno z przypadkowego…
  Show more

  0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Moje konto Viva Las Vegas w dużej mierze dzięki wynikom wyborów w Australii wyszyło z głębokiego dołka i jest znowu na plusie.
   Trochę szkoda, że zamknąłem długie pozycje np na AUDJPY, bo myślałem, że po otwarciu w trakcie dnia zamkną się GAPS na AUD, ale okazuje się, że Aussie dalej się wspina i być…
   Show more

   0