2019-06-03 Pon: TO i OWO czyli news i ciekawostki

$0.01

0.05 $ earned

27 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

10:45
1/ GBP: wygląda na to, że funt jest tak zdołowany, że nawet negatywny odczyt PMI już mu nie szkodzi. No przynajmniej na chwilę obecna. Może rynek musi to przetrawić.
2/ Sprzedaż detaliczna w Szwecji lepsza od prognoz. Być może to będzie dobry prognostyk innych wyników i da wsparcie mocno wyprzedanej koronie.
3/ Trump chwilę temu wylądował w UK....podejrzewam, że przyleciał pocieszyć Theres'ę May i....otrzeć łezki
4/ Niestety indeksy lecą w dół, czyli nastroje raczej parszywe, no chyba, że się shortuje. Ale w długim terminie nie wróży to nic dobrego .
5/ ZŁOTO: zaczęło błyszczeć nowym blaskiem szczególnie pod koniec zeszłego tygodnia, a w tym ciągle zyskuje, sugerując, że na rynkach panują niedźwiedzie nastroje. Ja niestety postawiłem na srebro, które jakby wstawało z kolan, ale robi to z trudem. Byłoby się w lepszych nastrojach gdyby te pozycje były na złocie. Niestety na Long -Term Emer-FX nie mam pozycji ani na złocie ani na srebrze.
6/ PLATYNA: próbowałem coś ugrać na tym kruszcu w konkursie, bo jest na przyzwoitych poziomach wyprzedaży, ale ten metal ani myśli o tym, by swym blaskiem dorównać złotu. No nic, cierpliwości :-)
7/ Chiny ostrzegają swoich młodych obywateli co do ryzyka edukowania się w USA - nie wiem co to znaczy, ale fakt, że Chińczycy stanowią 31% wszystkich zagranicznych studentów w Stanach jest interesujący
8/ USD: zaczynają się coraz częściej pojawiać prognozy cięcia stóp procentowych przez FED. Ekonomista z Barclays twierdzi, że możemy je zobaczyć we wrześniu i wygląda na to, że rynek zaczyna to wyceniać, bo USD traci trochę w stosunku do niemal wszystkich walut.

 • 2
 • Comment
  4
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  13:30 Państwo Trump przyjęci przez królową w Buckingham Palace. Melanie wygląda bardzo elegancko ubrana na biało z czarnymi akcentami. Ta kobieta to fantastyczna i bajkowa historia od kopciuszka do księżniczki :-)

  1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   GBP zaczyna tracić, chociaż najwyraźniej w stosunku do NZD i AUD, bo na tych parach spada poniżej zeszłotygodniowych lows.
   Z drugiej strony te waluty plus CAD zyskują, np w stosunku do JPY co być może sugeruje poprawę nastrojów.

   0
   • Larcz
    Larcz2 years ago

    Albo europa zaczyna się zwijać przed usa :)

    0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Wow, czasami wygląda na to, że wystarczy ponarzekać, aby odczarować rynek.......nie wiem ile, bo nie sprawdzałem jeszcze wykresów, ale wiem, że i srebro i platyna mi uderzyła mi w TPs :-)

   1