2019-08-02 Piątkowe TO i OWO

$0.02

0.08 $ earned

38 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

To, że USA wczoraj nałożyła nowe cła na chińskie towary, to pewnie każdy wie. Pojawiają się nowe napięcia, a indeksy spadają. Mnie między innymi nad ranem (4:31) zamknął się short na Japan 225..
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Trump oczywiście ma rację, chcąc wyrównać warunki wymiany handlowej z Chinami, pytanie, czy sposób w jaki chce to osiągnąć jest właściwy. Chińczycy mają 4 tygodnie na przyjęcie warunków USA. Trumpowi się spieszy, ale czy Chińczycy 'pękną' i się zgodzą na te warunki? Nie mniej obrał dobrą i sprawdzoną drogę zastraszania w kampanii na kolejną kadencję. Na wiecach teraz wygłasza, że Chińczycy chcą nowego prezydenta, aby dalej móc 'rip off' (okradać) Stany Zjednoczone.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Risk-Off oznacza aprecjację defensywnych walut: CHF i JPY, przy czym JPY zyskuje nawet w stosunku do CHF.
W tych okolicznościach moje długie pozycje na USDCHF dostają lanie. Chociaż zrobiłem postęp, bo na jednej ze zyskownych założyłem SL i zadziałało. Teraz muszę wrócić i ponownie zakupić, tyle, że po lepszej cenie. Dopóki SWAP na USDCHF jest na plusie to stać mnie na cierpliwość :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Na Bloombergu ponownie dyskutuje się na temat kondycji instytucji finansowych, a szukanie 'save havens' przez kapitał sprawia, że zwrot (ROR) na 2-letnich i 10-letnich niemieckich obligacjach spada poniżej zera.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Taka cisza, iż ma się wrażenie, że dzisiaj wszystkich wymiotło ???

  • 3
  • Comment
    0
ADD IMAGE