2019-09-02 Poniedziałkowe TO i OWO

$0.50

1.00 $ earned

20 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
last year

Będzie tego tylko ino ino :-)
Argentyńskie peso od początku roku jest prawie 60% w plecy w stosunku do USD.
Wiemy, że w Argentynie już od dłuższego czasu nie dzieje się najlepiej, ale mnie zawsze intryguje pytanie, czy nasze obecne rządy aby nie zmierzają w tym samym kierunku. Dlatego, jeżeli otwierasz nowe konto u brokera to lepiej załóż go w USD, EUR czy też innej walucie, bo całkiem szybko może się okazać, że twój depozyt zabezpieczający w PLN może zacząć tracić na wartości i spowodować margin calls.
Konto Long-Term Emer-FX jest tego zaprzeczeniem, ale tylko dlatego, że zostało założone już dobrze ponad 2.5 roku temu i póki co nie chcę go likwidować ze względu na tą długowieczną jak na rynek forex historię :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Na rynkach niewiele się dzieje, więc może podsumowanie ostatnich trade'ów.
Złoto: nie spada, ale na szczęście nie idzie do góry, prawdopodobnie dlatego, że USD troszeczkę się dzisiaj umacnia.
us100: czyli Nasdaq, ostatni short 29.08 jak na razie całkiem dobrze sobie radzi, ale czekam na głębszy spadek.
EURNOK: jeszcze nie tak dawno ogłosiłem tradem miesiąca. Sierpień się skończył, a EUR nie chce oddać swoich zysków. Nie mniej uważam, że to jest jedna z bezpieczniejszych par do sensownego akumulowania shortów.
Jest obecnie na historycznych szczytach, a dodatni SWAP, co prawda mały, ale pozwala cierpliwie czekać na spadki.
USDCHF: ruszyło trochę ku górze, ale póki co to bez efektu na wynik na koncie, bo mam taką samą liczbę pozycji długich jak i krótkich. Na tej parze będę rozgrywał kombinację strategii STTS i 'wave', które dają przeciwstawne sygnały, więc pozycje będą się balansować co oznacza granie na swingi. Może to okazać się błędem, bo do tej pory na tej parze rozgrywałem głównie longi i bardzo dobrze na tym wychodziłem. Nie mniej można pokusić się o spekulację, że niepewność na rynkach sprawi, iż ta para wejdzie w fazę 'range', a przy pojawieniu się fali negatywnych wiadomości może dość gwałtownie spaść i wówczas warto mieć parę shortów które chociaż w części zrekompensują straty na długich pozycjach. Za długimi pozycjami z kolei przemawia różnica w stopach procentowych banków centralnych czyli pozytywny SWAP, który....ha, ha ...nie będę się powtarzał :-)
GBPCHF: jest na zdrowym plusie ok 80PLN, ale było już wyżej i nie może przebić się przez ostatnie szczyty, aby dotrzeć do TP.

Pozdro i niech się Wam pipsuje

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE