2019-09-24 Wtorkowe TO i OWO...aby się coś działo :-)

$0.33

1.65 $ earned

33 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
last year

Korea Południowa: eksport spadł o 22% za pierwsze 20 dni sierpnia. Eksport do Chin spadł o 30%, w tym spadek microchipów o 40%, ale tych dla urządzeń mobilnych wzrósł o 58%.
Eksport do USA spadł o 21%, ale import zza oceanu wzrósł o 6.4%. Eksport do Japonii był niższy o 14%. Podsumowując, sądzi się, że cięcia stóp procentowych w październiku lub listopadzie stają się coraz bardziej prawdopodobne.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Australia: PMI spadło z 50.9 do 49.4. Nie mniej sektor usług miał się dobrze odnotowując wzrost z 49.1 do 52.5. Te dane w połączeniu z ze słabymi danymi z rynku pracy w ub tygodniu sprawiają, że szanse na obniżkę stóp procentowych 1-go października wzrastają.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Europa: odczyty PMI Niemczech i Francji również gorsze od spodziewanych, co może być powodem do podjęcia pewnych kroków ze strony ECB. Dla całej strefy euro PMI spadł z 47.0 do 45.6.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Wielka Brytania: spektakularny upadek Thomas'a Cook'a na chwilę odciągnął uwagę od Brexitu
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Generalnie to nic się nie dzieje i wszyscy wyczekują na bardziej zdecydowanie negatywne lub pozytywne wiadomości, aby coś zadziałać.
Patrząc na ostatnie trades na Long-Term EmerFX to już od paru dni nic nie zrobiłem.
17.09 wszedłem w długą pozycję na złocie, którą pewnie bym już zamkną, bo jest na ładnym plusie, (ok 100 PLN) gdyby nie była hedgem wcześniejszej krótkiej pozycji.
19.09 zamknąłem długie pozycje na EURAUD w okolicach 1.6266-1.6274 co nie było taką złą decyzją bo cena nie dotarła do 1.6300, a dzisiaj jest 1.6215.
19.09 AUDCAD: otworzyłem moją ostatnią pozycję. Było to zrealizowanie limit buy założonego po tym jak zamknąłem wcześniejszą długą pozycję na minimalnym plusie w dniu 16.09.
Jak się okazuje, cenę ustawiłem za 'płytko' bo pozycja dzisiaj jest ciągle na minusie.
Moje ostatnie zagranie to ustawienie limit buy na kawie, ale niestety na CMC bo na XTB kontrakt zabiera zbyt duże depo. Myślę, że kawa ma szansę wrócić do wzrostów. No i czekam na mączkę sojową, aby poszła do góry. Mam trzy małe długie pozycje na tym instrumencie, też na CMC.

Tymczasem pozdrawiam i niech się Wam pipsuje

 • 2
 • Comment
  1
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FXlast year

  Dzisiaj wreszcie się coś ruszyło. EURAUD spadło i otworzyło Limit BUY, a jeżeli jeszcze spadnie to mam wyznaczony poziom do którego będę skłonny otwierać dodatkowe długie pozycje. EURNOK: krótkie pozycje oczekują na zdobycie chwały :-). Te shorty miały być transakcjami miesiąca w sierpniu, a tu już koniec… Show more

  1