A wojna trwa… - Analiza techniczna

$0.14

0.68 $ earned

136 views

Click to zoom in
InternetowyKantor.pl
InternetowyKantor.pl added a new post
2 years ago

Analiza techniczna z dnia 05.08.2019
Dane makroekonomiczne w tym tygodniu najprawdopodobniej odejdą na drugi plan. Inwestorzy będą za to z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych ruchów na linii Stany Zjednoczone - Chiny.

EURPLN

Wykres kursu euro do złotego, interwał 1-godzinowy

Po tym, jak jeszcze niedawno można było sądzić, że EURPLN dotrze do poziomu 4,20 zł zostały już tylko wspomnienia. Euro ponownie kosztuje więcej niż 4,30 zł. Wzrost ceny wspólnej waluty jest w głównej mierze podyktowany ogólną słabością walut rynków wschodzących, a dzisiejsze słabe odczyty indeksów PMI dla usług ze strefy euro najprawdopodobniej zostały pominięte przez inwestorów. Aktualnie wiodącym tematem na rynkach jest ponownie zaogniony konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Ponadto, w Europie istnieją coraz większe obawy o to, jakie sankcje prezydent Trump wymyśli dla Unii Europejskiej.

CHFPLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do złotego, interwał 4-godzinowy

Bezpieczna przystań coraz bardziej drożeje. Na rynkach przyjęło się już, że kiedy narastają pewne konflikty, szczególnie między dużymi graczami, zyskują na swojej wartości waluty uważane za bezpieczne. Taką z całą pewnością jest frank szwajcarski. Ostatnie dni to kolejna już eskalacja wojny handlowej USA - Chiny. Zagrania obu prezydentów nabierają siły, a żadna ze stron konfliktu nie zdaje się myśleć o złagodzeniu stanowiska, a tym bardziej o dojściu do porozumienia. Zatem póki co oglądamy wymianę cios za cios dwóch potęg gospodarczych. Taka sytuacja nie pomaga notowaniom walut rynków wschodzących, w tym polskiej złotówce. Nasza waluta w ciągu kilku ostatnich dni straciła do franka szwajcarskiego kilkanaście groszy. Aktualnie cena szwajcarskiej waluty zbliża się do okrągłego poziomu, którego nie widzieliśmy już od prawie 2,5 roku - 4 zł.

USDPLN

Wykres kursu dolara amerykańskiego do złotego, interwał 1-godzinowy

Ostatnie dni dla notowań dolara nie były zbyt łatwe. Liczne wydarzenia nie dawały z pewnością poczucia stabilności. W poprzednim tygodniu członkowie FOMC obniżyli stopy procentowe w Stanach o 25 punktów bazowych, co było zgodne z oczekiwaniami większości obserwatorów. Jednak komunikat prezesa FED nieco rozczarował. Ogłosił on, że w najbliższym czasie kolejnych ruchów stóp nie przewiduje. Szczególnie niezadowolony okazał się prezydent Trump, a na jego reakcję nie trzeba było długo czekać. Nałożył on bowiem na Chiny kolejny pakiet ceł. Tym razem przedstawiciele Państwa Środka nie czekali zbyt długo nie pozostając dłużnymi prezydentowi USA. Chińskie władze zakazały importu towarów rolnych z Ameryki. Wygląda na to, że po chwilowym uspokojeniu, a nawet plotkom o możliwym podpisaniu porozumienia, konflikt między Stanami a Chinami jeszcze trochę potrwa. Warto zatem śledzić doniesienia z frontu, gdyż dość mocno wpływają na notowania par powiązanych z dolarem. W poniedziałkowe popołudnie za amerykańską walutę zapłacimy 3,85 zł.

GBPPLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do złotego, interwał 4-godzinowy

Na GBPPLN bez zmian. Funt brytyjski po chwilowym odbiciu powrócił do spadków. Aktualnie jego cena znajduje się poniżej poziomu 4,70 zł. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to koniec spadków na tej parze walutowej. Szczególnie biorąc pod uwagę, że obecnie parlamentarzyści na Wyspach mają wolne, a po powrocie nie zostanie zbyt wiele czasu do ostatecznego opuszczenia Wielkiej Brytanii struktur UE. Do tych okoliczności dodając poglądy nowego premiera Borisa Johnsona najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się bezumowne wyjście ze struktur wspólnoty. Czy tak na pewno się stanie? Należy jeszcze oczywiście poczekać, jednak, spoglądając na notowania brytyjskiej waluty w tym momencie, inwestorzy nie wierzą w pozytywny rozwój wydarzeń.

 • 2
 • Comment
  1
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Dobrze napisane, pozdro

  1