Antycypacja 10/2018...najbliższe plany handlowe.

$0.02

0.10 $ earned

20 views

Click to zoom in
Piotr Majda
Piotr Majda added a new post
4 years ago

Pierwszy dzień tygodnia był niezwykle interesujący. Wybory we Włoszech i zatwierdzenie koalicji w Niemczech przyniosły dużą zmienność. Ja jednak te wydarzenia traktowałem jako drugoplanowe, ze względu na ostatnie nałożenie ceł na aluminium i stal przez administrację prezydenta Trumpa. Do tego w weekend pojawiły się groźby, że USA są w stanie nakładać kolejne cła, między innymi na samochody z Niemiec. Sądziłem, że te informacje mogą przyczynić się do znaczących spadków na rynkach akcyjnych i przynieść sporą presję na euro. W pierwszych godzinach handlu rynku walutowego aktywowałem pozycję krótką EURJPY a zaraz po godzinie ósmej dodatkowo aktywowałem sell dla DAX. Już wczesnego poranka pozycje bardzo ładnie zarabiały a na niemieckim indeksie miałem już dobrane cztery zlecenia i zabezpieczone. jednak już w okolicy godziny 9:00 rynek silnie zaczął zmieniać kierunek i doszło do silnego osłabienia jena i wzrostów na rynkach akcyjnych. Poranek, więc zakończył się jedną pozycją stratną na EURJPY oraz zamknięciem piramidy na DAX bez start dla rachunku. Pozostała część dnia upływała pod sentyment rozpoczęty w okolicach godziny 9:00 i do obecnej chwili nie zapowiada się na zmianę sentymentu. Odpływ od bezpiecznych przystani otwiera dla mnie takie kierunki jak inwestycje w GBP, PLN, TRY i SEK.

Po porannej analizie rynkowej najbardziej podoba mi się sytuacja na parze EURPLN. Obecnie jesteśmy w okolicach poziomu 4,19 i stawiając krótkiego stop loss-a w okolicach 4,21 otrzymujemy ciekawą okazję do inwestycji z zasięgiem na poziomie 4,13 ewentualnie 4,02. Z polskiej gospodarki nadal napływają dobre dane gospodarcze i w styczniu Ministerstwo Finansów pokazało bardzo obiecujące wyniki wydatków i przychodów budżetowych za styczeń co moim zdaniem jest nadal bardzo istotne jeżeli chcemy liczyć na umacnianie się złotówki. negatywnie wpływa nadal bardzo gołębia postawa przedstawicieli Rady Polityki Pieniężnej, których wypowiedzi mogą powodować krótkoterminowe wzrosty EURPLN.

Obiecująco wygląda także para EURTRY z zamiarem inwestycji na krótko. jednak w tym przypadku sytuacja polityczna w Turcji nie sprzyja lirze i historyczne szczyty które są testowane mogą być za chwilę jeszcze wyższe. W środę jednak jest decyzja w sprawie stóp procentowych i będę przygotowany na jastrzębi wydźwięk komunikatu. Dzisiejszego poranka bylem także przygotowany na umocnienie korony szwedzkiej do dolara, ale wystąpienie szefa Riksbanku nie przyniosło oczekiwanego przeze mnie umocnienia SEK i scenariusz na razie zostawiłem do obserwacji. Korona w ostatnich tygodniach miała bardzo rozczarowujące dane i nastąpiło silne osłabienie, szczególnie na parze EURSEK. Oczekuję jednak że inflacja ponownie w Szwecji zacznie rosnąć i sentyment może być zgoła odmienny. Szef Riksbanku wspominał o tym w swoich wypowiedziach oraz potwierdził, że oczekuje stopniowego umacniania się korony szwedzkiej. Funta na ten tydzień pozostawiam do obserwacji.

Na sesji pierwszego marca opisywany w zeszłym tygodniu scenariusz na srebro wyleciał na stop loss. Sytuacja jednak od ostatniej analizy nie zmieniła się dlatego ponowiłem pozycje długie w srebrze. Po szczegóły analizy zapraszam do poprzedniej antycypacji.
https://tradingdot.com/pl/traders/1067-piotr-majda/posts?post=145-antycypacja-92018-35plany-handlowe-na-najbli%C5%BCszy-t

W tym tygodniu mamy także kilka decyzji banków centralnych, które z pewnością przyniosą znaczące ruchy cen na których będę szukał krótko terminowych pozycji spekulacyjnych.

Pozdrawiam!
Piotr

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE