Antycypacja -2,5% 3/2018r...plany handlowe na najbliższy tydzień.

$0.01

0.02 $ earned

5 views

Click to zoom in
Piotr Majda
Piotr Majda added a new post
4 years ago

Jutro zaczynamy już trzeci tydzień 2018 roku w którym w pierwszej kolejności skupię się na prowadzeniu dotychczasowych pozycji: krótkiej na USDNOK i długiej na Ibex 35...szczegóły sygnałów opublikowałem na pomysłach handlowych i w komentarzu do poprzedniej antycypacji.

W antycypacji 2/2017 chciałem rozegrać korektę wzrostową, ale sądziłem że będzie po opublikowaniu danych inflacyjnych z Norwegii. Dane jednak okazały się bardzo dobre plus silne osłabianie się dolara w ostatnim tygodniu, pozwoliło na osiągnięcie 50% zakładanego scenariusza i oczywiście zabezpieczeniu pozycji. W razie wystąpienia korekty postaram się na dołożenie pozycji krótkich w okolicach poziomu 8,00.
W wypadku IBEX35 stabilizacja cen utrzymała się do końca tygodnia i nie mamy jeszcze rozstrzygnięcia. Obecnie mam dwie pozycje długie i czekam na dalszy rozwój sytuacji. W razie pozytywnego przebiegu scenariusza będę zabezpieczał zlecenia a następnie dokładał pozycji długich.

Na najbliższy tydzień mam kilka pomysłów które chciałbym rozegrać a najbardziej obiecujący wydarzy się w środę, czyli decyzja Banku kanady o stopach procentowych. Gospodarka Kanady w ostatnich tygodniach zaskakiwała dobrymi informacjami między innymi z rynku pracy, inflacji i sprzedaży detalicznej. Więcej szczegółów poniżej.
"CAD silnie w górę po danych o inflacji i sprzedaży detalicznej"
https://comparic.pl/cad-silnie-gore-danych-o-inflacji-sprzedazy-detalicznej/

https://twitter.com/Insider_FX/status/949280254614523905

Jak widzimy dolar kanadyjski zapowiada się mocny, ale lepiej przygotować się na dwa scenariusze. Z pewnością po decyzji Banku Kanady będę rozstawiał siatkę zleceń tak aby zbudować piramidę. W przypadku silnie umacniającego się dolara kanadyjskiego pozycje krótkie będę budował na parze EURCAD a początek piramidzie dam być może na rozczarowujących danych o inflacji ze strefy euro, które będą publikowane 17 stycznia o godzinie 11:00. Pozycje krótkie będę rozgrywał od poziomu 1,53 do poziomu 1,50 lub 1,48, decyzję podejmę bezpośrednio przed wystawianiem zleceń.

W przypadku rozczarowującego komunikatu i nagłego osłabienia Kanadyjczyka pozycji długich będę szukał na parze USDCAD. Celem będzie rozegranie do poziomów 1,26 lub nawet 1,29. W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejna tura rozmów w sprawie umowy NAFTA dlatego możliwe jest, że będę chciał złapać większy zasięg a jest on możliwy jeżeli pojawią się rozczarowujące informacje ze stołu negocjacyjnego między Meksykiem, Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, czego zapowiedzią mogą być komunikaty Białego Domu.
https://twitter.com/PiotrMajda/status/951197282233352192
Ryzyka które obserwowałem do tej pory czyli koalicja w Niemczech i napięcie na półwyspie koreańskim przechodzą na drugi plan. W Niemczech po kilku dniach intensywnych negocjacji wygląda na to, że dojdzie do zawiązania koalicji i powołania nowego rządu, co mam nadzieję może przyczynić się do pobicia nowych rekordów przez niemiecki dax. i w momencie jak uda się zabezpieczyć pozycje długie na hiszpańskim indeksie, będę chciał na poziomach 13184 lub 13246 wejść w zlecenia buy.

W poprzedniej antycypacji planowałem pozycje długie na GBPCHF i USDJPY. Obydwa scenariusze zrealizowałem zaliczając stop lossy. W minionym tygodniu 10 stycznia doszło do silnego umocnienia się walut z bezpiecznych przystani powodując szybkie zanegowanie moich planów. W tym tygodniu scenariusz na GBPCHF będę powtarzał i ponownie będę szukał pozycji długich na 1,326. Fundamentalnie się nic nie zmieniło po za tym, że zeszło tygodniowe umocnienie się jena i franka uważam za przejściowe i nie oczekuję aby było kontynuowane. W przypadku USD mam pozycje krótkie w parze z korona, więc nie będę się powtarzał. Po za tym GBP stratę z 10 stycznia już na koniec tygodnia miało niemal w stu procentach odrobioną. Cel 1,4.

Na osłabienie się jena chciałbym zagrać w parze z dolarem australijskim. Jeżeli przejdziemy do analizy wykresu zauważymy, że AUD ma za sobą kilkanaście dobrych sesji i w zeszłym tygodniu doszło do znaczącej korekty, która liczę że zakończy się w najbliższych dniach i dojdzie do ataku ceny na poziomie 90,00. Zleceń do wejścia w pozycje długie będę szukał na poziomie 87,5 stop loss 87,1. W czwartek mamy także bardzo istotne dane z rynku pracy, które powinny ustawić kurs AUD na kilkanaście sesji.

Pełny dziennik na
www.dzienniktradera.com

Za około 10 dni pojawi się link do podsumowania omawianego tygodnia.
Udanego handlu :)
Piotr

 • 7
 • Comment
  8
ADD IMAGE
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  Na Dax poziom 13184 zadziałał, zobaczymy, czy będzie kontynuacja.

  1
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   GBPCHF, już aktywowane.

   1
   • Piotr Majda
    Piotr Majda4 years ago

    Zebrane połowę zysku na USDNOK...na poziomie 8,00 dokładam sell, bez ryzyka.

    1
    • Piotr Majda
     Piotr Majda4 years ago

     Bez rozstrzygnięcia cały czas na hiszpańskim indeksie. Podwyższyłem nieco stop loss do góry i dołożyłem jeszcze pozycji długich. SL 10410 tp 10683

     1
     • BitBoy4 years ago

      Piotr Majda fajnie to piszesz, nie przestawaj :)

      1
      • Piotr Majda
       Piotr Majda4 years ago

       Rynek dzisiaj pokazał mi, gdzie jest moje miejsce w szeregu...nie zdecydowanie rynku w bardzo krótkim czasie spowodowało stratę 2,5%...kurz opadł, handluje dalej... :)

       0
       • Piotr Majda
        Piotr Majda4 years ago

        ...ładnie poszło na USDNOK, dzisiaj zabrałem profit... :)

        0
        • Piotr Majda
         Piotr Majda4 years ago

         Opisywany tydzień zakończył się dla mnie zyskiem chociaż nie zabrakło trudnych sytuacji, podsumowanie znajdziesz w pod podanym linkiem. Pozdrawiam! http://kkonczalski.wixsite.com/dzienniktradera/single-post/2018/01/24/Podsumowanie-tygodnia-32018-157

         0