Antycypacja 9/2018 -3,5%...plany handlowe na najbliższy tydzień

$0.00

0.00 $ earned

0 views

Click to zoom in
Piotr Majda
Piotr Majda added a new post
4 years ago

Nowy tydzień zaczynam z otwartymi kilkoma pozycjami z zeszłych tygodni. Najdłużej aktywna jest pozycja krótka na EURGBP. W momencie jak para podeszła w okolice 0,89 aktywowałem pozycje krótkie. Moim zdaniem funt jest bardzo tani, jeżeli weźmiemy pod uwagę zbliżające się podwyżki stóp procentowych. W poprzednim tygodniu publikowane dane okazały się nie co słabsze, ale brytyjska gospodarka rozwija się i raczej nie zapowiada się na odejście od obecnie prowadzonej polityki zacieśniania stóp procentowych. Po za tym oceniam, że podwyżki przyjdą szybciej niż wycenia to rynek. W dniu dzisiejszym zabezpieczyłem cały scenariusz i nie poniosę już straty, jednak po dzisiejszej słabszej sesji GBP szansa na sukces istotnie zmalała.

Źródło: CMC Markets

W ostaniach tygodniach słabszą dyspozycje funta wykorzystałem także na parze GBPCHF na której prowadzę pozycje długie. Zlecenia nie są jeszcze zabezpieczone.Celem dla scenariusza jest poziom 1,344. Zlecenia obronne mam pod ostatnim wyrysowanym wsparciem na poziomie 1,29.

Źródło: CMC Markets

Kolejne aktywne zlecenia są na parze USDJPY. Szczegółową analizę opisałem w innej analizie. https://tradingdot.com/pl/traders/1067-piotr-majda/ideas?idea=9425-analiza-usdjpy-210218 Scenariusz obecnie rozwija się dobrze i podchodzi pod pierwszy znaczący poziom wsparcia na poziomie 106,00. Jego przełamanie otworzy drogę do mojego celu na poziomie 101,5. W tym tygodniu czeka nas wiele wydarzeń ważnych dla amerykańskiego dolara co z pewnością przełoży się na większą zmienność. Już we wtorek poznamy pierwsze wypowiedzi nowego prezesa FED-u a w piątek opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy.

Źródło: CMC Markets

Od zeszłego tygodnia prowadzę także pozycje długie na niemieckim indeksie DAX. Ostatnia korekta na światowych rynkach powoli jest odrabiana. Obecnie amerykański rynek robi to najskuteczniej i do rekordowych poziomów niewiele brakuje. Europa, ociąga się z odrabianiem strat, ale mam nadzieję, że już na dniach niemiecki indeks wykona silny impuls wzrostowy. Korekta na światowych indeksach nie przyniosła za sobą złych wiadomości o bankructwach lub problemach gospodarczych dlatego też pozostaje optymistą.

Źródło: CMC Markets

Więcej aktywnych zleceń z minionych tygodni nie mam a na najbliższe kilka dni przygotowałem sobie kilka scenariuszy. Po ostatniej analizie wolumenowej na CME Group [link], bardzo spodobała mi się sytuacja na srebrze. W ostatnich tygodniach mamy znaczący spadek pozycji długich i wzrost pozycji krótkich. Jeżeli spojrzeć na historię to ilość pozycji krótkich nie powinno zbytnio więcej przyrastać, więc w momencie wzrostu cen i wycofywania się szortujących można wystąpić silniejsza fala wzrostowa w najbliższych miesiącach. Oczywiście do tego potrzebni są kupujący, ale jak widać po analizie w najbliższych tygodniach próba odbudowywanie longów przez rynek może dać silny impuls popytowy. Czyli z jednej strony mamy możliwość wycofywania się sprzedających a z drugiej ma kto te pozycje kupować. jest to dla mnie silny sygnał do zakupów. Jeżeli do tego dołożymy słabszego dolara to możemy mieć bardzo ciekawy scenariusz na najbliższe tygodnie a może nawet miesiące.

Źródło: CME Group.

Pozycje długie zostały w pierwszy dzień tygodnia aktywowane. Zlecenia obronne są pod ostatnim dołkiem na poziomie 16$, take profit 18,3$.

Źródło: CMC Markets
Po za tym w tym tygodniu mamy sporo wydarzeń i publikacji które będą wywoływać zwiększoną zmienność Już we wtorek mamy przesłuchanie w kongresie nowego szefa FED a w piątek publikację raportu z amerykańskiego rynku pracy. Po za tym w piątek ma zostać potwierdzona koalicja w Niemczech a w niedziele odbędą się wybory we Włoszech, które są sporą zagadką i w razie nie korzystnych scenariuszy, czyli wygrana partii anty unijnych może spowodować silną przecenę euro. W piątek będziemy mieli także bardzo ważne wystąpienie Pani premier May w sprawie wyjścia W. Brytanii z Unii Europejskiej. W parlamencie toczą się prace na ustawami, które będą bardzo istotne dla przyszłości brytyjskiej gospodarki. Uwagę zwrócę także na publikowane w środę dane o PKB USA. Tutaj oczekuję pozytywnego zaskoczenia dla dolara i będę szukał krótko terminowych transakcji długich w dolarze. W momencie jakby siła dolara się utrzymywała pokuszę się także o pozycje krótkie na ropie. Na ropie występuje coraz silniejsza presja podażowa, ale w momencie jak dolar zyska na sile można ewentualnie myśleć o pozycjach krótkich a dane o zapasach będą do tego dobra okazją.

Pełen dziennik na www.dzienniktradera.com
Pozdrawiam!
Piotr

 • 4
 • Comment
  8
ADD IMAGE
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  W związku z wystąpieniem Powella, podjąłem próbę budowy piramidy blokowej, obecnie aktywne trzy zlecenia sell. Celuję w 1,2092.

  0
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   Piramida na EURUSD już zabezpieczona , czekam obecnie na dane o PKB w USA na których oczekuję wsparcia dla dolara...bez dobrych danych nie będzie sukcesu. Jeżeli siła dolara utrzyma się do popołudnia pomyślę także o pozycjach krótkich na ropie podczas publikacji danych o zapasach.

   0
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   kolejne zlecenia

   0
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   EURUSD zebrane, ropa pokazana poniżej także.

   0
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  Siła dolara utrzymuje się, więc dane o zapasach wykorzystuje do aktywacji zleceń krótkich na ropie. Cel 63,00 dolary. stop loss 67,00.

  0
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   Ropa już zabezpieczona.

   1
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  Cierpliwość nie zawsze daje zarobić...pozycja trzymana od trzech tygodni na EURGBP zamknięta na BE... stop loss także na DAX

  1
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   Podsumowanie tygodnia już gotowe. https://youtu.be/HldOoXxOXwQ

   1