CHART OF THE DAY

$0.75

3.55 $ earned

71 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

Wygląda na to, że czeka nas kolejny tydzień rekordów na amerykańskich giełdach.
Kiedyś ktoś (chyba Bit Boy) poruszył temat analiz i która z nich, fundamentalna czy techniczna jest lepsza.
Ja już od dawna preferuję AT, chociaż nie do końca potrafię się uwolnić od newsów, które skłaniają do pewnych przemyśleń dotyczących fundamentów.
Dzisiaj, a właściwie to już od dłuższego czasu indeksy giełdowe pokazują nam co są warte analizy fundamentalne. Wszyscy, którzy już od jakiegoś czasu doszli do wniosku, iż wyceny oderwały się od rzeczywistości i wchodzą w transakcje (czyli shorty na indeksach) w oparciu o to przekonanie płyną na potęgę.
I żeby nie było, że kogoś krytykuję, to bez bicia przyznaję się, iż sam dołączyłem do tej grupy frajerów.
Zdradziłem swój system STTS, który jest tak skonstruowany, iż ma wykrywać, podążać i wykorzystywać nawet kilkutygodniowe trendy, ale stwierdziłem, że wyceny są tak wygórowane, iż nie mogę na nim polegać i mam za swoje.
Zamiast kręcić zyski i śmiać się z tych co shortują sam ściskam pośladki i czekam na korektę, która nie wiadomo z jakich powodów nie może się pojawić.
Trudno się oprzeć wrażeniu, że to smart money dymają 'dumb money' czyli takich jak ja i mi podobnych.
I nie wiem, czy to jest jakieś pocieszenie, że Trader21, który pewnie uważa się za 'smart money' też należy mimo wszystko do tej samej grupy co ja :-), bo jak wiadomo od lat jest piewcą i zwolennikiem 'overpriced markets', czyli sam musi shortować. Dla mnie jest dobrym przykładem tego jak ktoś, kto jest inteligentny i ma wiedzę może się bardzo mylić.
Koło nosa przechodzi mu bull market życia, a on czeka i opowiada o tym, jakie to kiedyś były korekty na giełdach i ilu na tym potraciło. Inna rzecz, że z jego ostatnich wypowiedzi wynika, iż nie spodziewa się jakiejś rzeźni, tylko umiarkowanych korekt. Pytanie, jak to się ma do tych niesamowicie wygórowanych wycen?
TO powinno śmierdzieć trupem i krachem, a tutaj nawet długoterminowi sceptycy zaczynają być ostrożni.
Paranoja polega na tym, iż ma się wrażenie że musi się ziścić jakaś pandemia, albo wybuchnąć jakaś wojna, aby giełdy zaczęły spadać. Trudno sobie wytłumaczyć, aby dzisiejsze wyceny były normalnym stanem rzeczy, kiedy zewsząd płyną sygnały, które w każdych innych warunkach nakazywałby ostrożność i wprowadzały większą niepewność być może nawet graniczącą z paniką. A tutaj...spekuluje się, że korona wirus sprawi spowolnienie gospodarcze, na które FED zareaguje kolejnym luzowaniem i na rynek znowu trafi cała masa 'pustych' pieniędzy, które napompują giełdy. Nikt nie ma wątpliwości, że korona wirus w mniejszym lub większym stopniu wpłynie na wyniki spółek w pierwszym kwartale, a tutaj wszystko idzie do góry jakby nie było jutra.

 • 1
 • Comment
  5
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Jak widać na wykresie w trakcie obecnego rajdu, który zaczął się pod koniec 2018, nawet najmniejsze korekty docierały do średniej EMA 100 .
  Gdyby doszło do podobnej w najbliższym czasie (tydzień, miesiąc, może trzy miesiące) to oznaczałoby, iż można byłoby się spodziewać korekty rzędu około 1000 punktów
  Show more

  0
  • Pawel Szachniewicz
   Pawel Szachniewicz2 years ago

   Tak sądziłem o wzrostach na sp5 ale Trump nie bez powodu chce cięcia stóp bo wybory w tym roku dla niego dobra akcja z rosnącą giełda wkoncu to biznesmen nie polityk. Fajny post Emerald pozdrawiam.

   1
   • Agata2 years ago

    Na razie epidemia w Chinach trwa, a wirus nie zamierza się poddać. To po prostu musi wpłynąć na gospodarkę światową. Pytanie tylko - kiedy? Coś tam się przebąkuje, ze towarzyszowi Xi Jinpingowi ziemia zaczyna palić się stopami, i nie wiadomo, czy nie będzie w Kraju Środka jakiegoś przewrotu. Powinno… Show more

    1
    • Emerald-FX
     Emerald-FX2 years ago

     Dziękuję Wam za komentarze.
     Agatko, ciekawe to co piszesz. Ja też w jakimś programie słyszałem, że przeciwnicy Xi Jinping'a chcą wykorzystać tą sytuację przeciwko niemu. Gość niby rządzi absolutnie, ale w takim olbrzymim kraju musi być sporo osób z wielkimi wpływami i ambicjami do rządzenia, albo…
     Show more

     0
     • Agata2 years ago

      Śledzę, co się mówi o tej epidemii, i z tego co słyszę, mogłaby ona mieć większy zasięg, gdyby nie działania, które podjęło te parę krajów, które ograniczyły liczbę połączeń lotniczych z Chinami. Chiny też wyciągnęły lekcję z poprzednich epidemii i mówi się, że te działania, które są teraz podejmowane… Show more

      1