Cicho wszędzie, głucho wszędzie......co to będzie, co to będzie???

$0.09

0.18 $ earned

35 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

Uf....ale cisza, nie tylko na rynku, ale i na TDC. Chyba wszyscy są bardzo zajęci pakowaniem walizek na FX CUFFS :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
KONKURS TDC: też nic się nie dzieje. A skoro mowa o konkursie, to ukłony w kierunku Grzegorza, bo mimo iż ma pod wiatr i trejdy specjalnie mu nie wychodzą, to przynajmniej nie kamufluje swoich wyników, czyli jest 'transparentny', a to (przynajmniej dla mnie) jest istotne. Tacy trejderzy zasługują na szacun. Oby tego nie zepsuł w przyszłości.
Nie to co nasza tegoroczna gwiazda: Mechanik Rynku. Jak mu szło to pokazywał wyniki, a od kiedy wszedł w shorty na DAX i ma pod górkę, to nie uaktualnia wyników na swoim koncie :-(........no i jak go tu naśladować :-)
PS. Grześ, to ja Cię tu chwalę, a TY dopłaciłeś do konta, aby je ratować???. Raczej już nic nie wykombinujesz, więc możesz honorowo sam się zdyskwalifikować :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
HKD: Honkong Monetary Authority już trzeci raz w tym miesiącu interweniowało, aby obronić kurs HKD, który jest blisko przebicia 7.85 za USD. Można doszukiwać się różnych powodów,, ale sądzi się, że głównym jest różnica w stopach procentowych. W USA są wyższe.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
GBP: głosowanie nad "Withdrawal Bill” zostało zablokowane przez Speaker'a Bercow, który powołał się na precedens z 1604 roku: nie można głosować drugi raz nad tą samą ustawą :-)
Spekuluje się, że Theresa May będzie chciała odłożyć wyjście o 9-12 miesięcy, chociaż chodzą plotki, że EU rozważa przesunięcie wyjścia do 1.07.2019
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
AUD: w styczniu Australia wyeksportowała o 19% mniej węgla do swojego głównego odbiorcy: Chin, a to przede wszystkim ze względu na przedłużające się odprawy celne, co świadczy o pewnym napięciu w stosunkach między oboma krajami. Transporty z węglem są przekierowywane do Korei Pd i Japonii. A AUD dzisiaj jako jedna z niewielu wybiła się z zeszłotygodniowych 'range' na niektórych crossach. (PS. sorry, to było wczoraj, dzisiaj jest już w zasięgu zeszłotygodniowych cen i siedzi w miejscu jak kaczka wysiadująca jaja).
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
CAD: obecny rząd Kanady traci stopniowo poparcie swoich wyborców, ale czy to odbije się negatywnie na gospodarce? Część winy spada na machloje........więc kto wie.
Po tym jak w grudniu ub rok zagraniczni inwestorzy pozbyli się rekordowej ilości kanadyjskich aktyw (20.4mld CAD – największa wyprzedaż od 2007) wrócili z przysłowiowo zdwojoną siłą i w styczniu zakupili za 28.4 mld CAD (rekordowy miesiąc od 2017). Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale ostatnio zamknęło mi się parę longów na CAD, chociaż na Long-Term Emer FX czeka jeszcze parę długich pozycji i nie może się doczekać.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
EURUSD: nieśmiało, ale kontynuuje wzrost, który rozpoczął się 7.03 i w strategii STTS jest na: BUY.
Ale, żeby było śmiesznie, to w weekend otworzyłem nie ten wykres z USDSEK co trzeba i nie zwracając uwagi na to co wyświetliło się w okienku kliknąłem na sprzedaż. Okazało się, że shortowałem EURUSD....no i zostawiłem, myśląc, że być może to przeznaczenie :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Metale szlachetne: myślę, że zasługują na uwagę, bo mimo, że w tym tygodniu nie zyskały zbyt wiele, to zeszłotygodniowe wzrosty być może sugerują, że przyszedł czas na chociaż nieznaczną aprecjację.
Strategia STTS faworyzuje zajęcie długiej pozycji zarówno na złocie jak i srebrze. Mam małe długie pozycje na tych instrumentach, tylko, że na innych kontach niż LT-Emer-FX. Być może coś otworzę jak mi się coś nie coś pozamyka, bo już trochę tych otwartych pozycji się nazbierało.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
NAGA Markets: broker zniknął z listy "rekomendowanych brokerów' TDC. Co się stało?
Pojawił się z kolei Black Bull z Nowej Zelandii. Zastanawiam się kiedy w EU będą dotyczyć te same reguły wszystkich brokerów co np. brokerów z USA. Aby broker mógł się reklamować i przyjmować klientów z USA musi się tam zarejestrować i podobnie ma się z brokerem z USA, który chce działać na terenie EU (musi zarejestrować się w eu), więc nie rozumiem dlaczego brokerzy z innych krajów, czy też kontynentów mogą sobie hasać po EU jak chcą. Może mi to ktoś wyjaśni???
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
DAX: kurcze, przegapiłem shorta :-(.......no, ale byłem zajęty

 • 0
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • Dawid Augustyn
  Dawid Augustyn2 years ago

  Cichutko bo i na rynku cisza. Głosowanie w Izbie Gmin odwołane, więc dopiero jutro o 19:00 może się coś ciekawego dla dolara wydarzyć

  2
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Myślę Mistrzu Dawidzie, że generalnie jest zastój bo nawet duży gracze nie wiedzą co obstawiać. Siedzą i czekają. Od początku roku niemal wszystkie pary swingują w relatywnie wąskich przedziałach. To grudzień, z pozoru niemrawy miesiąc ze względu na święta, miał więcej akcji niż większość instrumentów… Show more

   1