Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...

$0.18

0.92 $ earned

46 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
8 months ago

...co to będzie, co to będzie???
Ostatnia idea Pawła pojawiła się 18 godzin temu. Piotra post podobnie.
Czyżby wszyscy 'płynęli' i dlatego nikt nic nie pisze?
Każdy shortuje, a tu niektóre aktywa i indeksy nie mogą przestać rosnąć.
I ktoś tu twierdzi, że to przeciętny Kowalski oszalał i pcha te ceny na niebotyczne poziomy?
Ciekaw jestem czy Cezary Trader21 też płynie? Ostatnio w wywiadzie z Dawidem przyznał, że popłyną na Tesli. O ile dobrze słyszałem, to powiedział 300, ale czego??? Dawid niestety zaczął podpowiadać, że transakcje były na stratach po 1%, Trader21 nie zaprzeczał, ale w końcu brakło jasnego stwierdzenia ile popłyną i do końca nie wiadomo, czy pozamykał stratne pozycje, bo zdaje się, że wspomniał o 7 próbach shortów. Wynikałoby, że stracił w sumie 7%, co miałoby stanowić 300??? hm, to było w złotówkach czy USD?
Mniejsza, bo w sumie to zastanawia mnie czy ktoś kto od lat jest tak mocno przekonany o tym, że rynek jest przewartościowany jak Cezary to czy go shortuje czy tylko się przygląda.
Na szczęście z tego co Trader21 mówi wynika, że ma dużą dawkę metali szlachetnych w swoim portfolio, co powinno balansować ewentualne shorty na innych aktywach.
ZŁOTO, mamy tutaj ciekawą sytuację, bo wzrost ceny sugerowałby, że obawy wśród inwestorów są niemałe, i może nie tyle wśród indywidualnych inwestorów, czy nawet 'smart money' ile wśród rządów niemal wszystkich krajów, które już od dłuższego czasu zwiększają swoje rezerwy na niespotykaną wcześniej skalę.
W tym również nasz kraj, który nigdy wcześniej nie kupował złota w takim tempie i na taką skalę jak obecnie.
We wzroście ceny złota nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby ten wzrost był pozytywnie skorelowany z paniką i spadkami na giełdach, ale jak wiemy tak nie jest. Kto więc ma rację, ci którzy pompują giełdy, czy ci, którzy uciekają w złoto? Czy wszyscy mogą mieć rację?
Pożyjemy zobaczymy. Chociaż niewykluczone, że znajdą się tacy, którzy będą chcieli strzelić sobie w łeb :-)

 • 3
 • Comment
  1
ADD IMAGE
 • Pawel Szachniewicz
  Pawel Szachniewicz8 months ago

  Złoto to fenomen wiem jak to funkcjonuje chociaż tego nie kumam. To już na zawsze będzie instrument do spekulacji. Od wieków ludzie upatrują w tym co wyjatkowego. Pewnego dnia będziemy jeść srebro na śniadanie a złoto na kolację. ;)

  0