Co zrobić by nie stracić bitcoin cz1

$0.04

0.21 $ earned

105 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
4 years ago

Wszyscy słyszeliśmy o przypadkach utraty bitcoinów z portfela, jeśli Ciebie to spotkało zanim zaczniesz panikować przeczytaj poniższe przykłady..

1. Błąd przy robieniu Back-upu
Znana nam już Ania używa Bitcoin-Qt. Przeczytała wiele for i wie jak ważne jest tworzenie kopii zapasowych, więc taką zrobiła i zapisała na dysku w bezpiecznym miejscu. Po jakimś czasie i setkach transakcji, dysk twardy Ani uległ uszkodzeniu. Kupiła nowy, zainstalowała Bitcoin-Qt, wgrała back up portfela i.....niespodzianka portfel jest pusty.
Wyjaśnienie:
Ania wygenerowała ponad 100 nowych portfeli, czyli przekroczyła oryginalną wielkość. W momencie wykonywanie 100 transakcji, Bitcoin-Qt wrócił należną resztę z transakcji na portfel, którego już nie było w wersji backupowej. Przywracanie wersji backup przywraca tylko puste portfele.
Odzyskiwanie:
Nawet jeśli dysk twardy uległ uszkodzeniu i nie jest w stanie uruchomić systemu, nadal jest szansa odzyskać poszczególne pliki. Ania nadal ma szanse odzyskać swoje pieniądze.
Zapobieganie:
- Policz ręcznie utworzone portfele i ilośc transakcji wychodzących od ostatniego Backupu. Jeśli przekroczyłeś 80 transakcji wykonaj kopie zapasową.
-Dla większości użytkowników dobrym rozwiązaniem będzie tworzenie kopii zapasowej raz w tygodniu.
- ustaw wysoką wartość dla tworzenia nowych portfeli
- Zacznij używać deterministycznych portfeli

  • 4
  • Comment
    0
ADD IMAGE