Co zrobić by nie stracić bitcoin cz3

$0.04

0.19 $ earned

97 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
4 years ago

Wydatki z portfela "papierowego"
Michał jest inwestorem rodzaju "kup i trzymaj". Dawno temu kiedy jeszcze bitcoin był po 10 usd kupił 20 sztuk. Po czym przetransferował je na swój "paper wallet" stworzony na bitaddress.org. Po pewnym czasie Michał chciał kupić laptopa w Media-Markt( cena 1 BTC), musiał jednak wcześniej przetransferować środki ze swojego "papierowego portfela" na cyfrowy, tak by móc zapłacić za towar drogą elektroniczną. Użył do tego MultiBit, zaimportował swój klucz prywatny i dokonał transakcji. Po zakończonej płatności Michał usunął program gdyż obawiał się aby nie zostawić żadnych śladów na swoim komputerze, a papierowy portfel odłożył ponownie w bezpieczne miejsce.
Po jakimś czasie postanowił sprawdzić stan swojego portfela, ku jego zdziwieniu saldo wynosiło "0". 19 bitcoinów zostało przetransferowane na nieznanemu konto w dniu zakupu laptopa.
Wyjasnienie:
Michał podejrzewał oszustwo, ale tak naprawdę był świadkiem zwykłego zachowania się portfela. 19 brakujących bitcoinów wróciło do niego jako reszta na nowo powstały portfel, pozostawiając jego papierowy pusty.
Odzyskiwanie:
Usuwając w dobrej wierze plik programu MultiBit Michał usunął jakąkolwiek szanse odzyskania zgubionych pienidzy.
Zapobieganie
- Przed usunięciem jakichkolwiek plików "portfelowych", należy uaktualnić saldo "paper wallet".
- Użyj oprogramowania, które po każdej transakcji zwróci resztę na twój papierowy portfel np. Mycelium lub Blockchain.info

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE