Co zrobić by nie stracić bitcoin cz4

$0.06

0.27 $ earned

136 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
4 years ago

Michał używa Bitcoin QT na dwóch komputerach, laptopie oraz stacjonarnym komputerze w pracy. Chcąc używać obu komputerów do wykonywania płatności, Michał skopiował pusty plik wallet.dat z laptopa na komputer stacjonarny. Po wykonaniu wielu płatności z obu komputerów, Michał zauważył coś dziwnego. Jego laptop pokazywał balans konta na poziomie 0, a portfel na stacjonarnym komputerze wskazywał poprawną wartość(2BTC).
Wyjasnienie:
Nie miało tu miejsca włamanie na portfel, ani żaden bug w oprogramowaniu Bitcoin QT, zamiast tego kopia puli adresów na laptopie po porostu się skończyła. Reszta z ostatnie transakcji była wysłana na adres który nie figurował buckupie pliku.
Odzyskanie:
Zrób back up obu portfeli, zrób export wszystkich prywatnych kluczy z obu urządzeń i zaimportuj je do nowego portfela. Jeśli używanie portfela na kilku urządzeniach jest dla ciebie koniecznością, nie powinieneś używać Bitcoin QT.
Zapobieganie:
Jeśli dzielenie portfela jest dla ciebie czymś bez czego nie możesz się obejść, to powinieneś używać programów do tego specjalnie zaprojektowanych, takich jak Electrum czy Armory.

  • 0
  • Comment
    0
ADD IMAGE