Coś jest zbyt DROGIE, albo zbyt TANIE i..... czas już na zmianę kierunku....

$0.00

0.00 $ earned

0 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

...od czasu do czasu widzę tutaj takie stwierdzenia. Nic w tym złego, normalny proces zdobywania doświadczenia i kiedyś też tak myślałem. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego jakaś para może tak długo spadać, albo iść w górę kiedy wszystkie znaki na niebie mówią, że jest masakrycznie 'overbought' i już dawno powinna spaść.
Myślę, że głęboka wiara w trafność swojej analizy, która wydaje się tak logiczna, że nie może być błędna to jedna z najgroźniejszych pułapek trader'a. Oczywiście, za swoje 'głębokie przekonania' i błędy płaciłem cenę, a później natknąłem się na poniższy cytat. Nie pamiętam, kto to powiedział, ale myślę, że powinien on stać się mantrą nie tylko zaczynających trejdowanie.
'Rynek potrafi być znacznie dłużej NIERACJONALNY niż może to wytrzymać twoje konto'
Gdy twoje analizy się nie sprawdzają i rynek jest przeciwko Tobie, nie walcz z nim, bo nie wygrasz. Rynek chwilowo Ci odpuści, aby dać Ci złudzenie, zaszczepić w Tobie przekonanie, że masz rację, tylko potrzebowałeś trochę czasu, aby to udowodnić. To przekonanie sprawi, że nie zauważysz swoich błędów i nie wyciągniesz wniosków. Wręcz przeciwnie, uwierzysz, że strategia była właściwa, tylko............. za wcześnie zacząłeś, zabrakło Ci dyscypliny, lub też znajdziesz inne wytłumaczenie. Później przyjedzie drugie wyzwanie, tyle, że tym razem nie dostaniesz drugiej szansy i rynek Cię wymiecie.
Inne moje ulubione powiedzenie to: 'Nie ma takiego konta, którego rynek nie byłby w stanie wyczyścić'.
O tym też warto pamiętać :-)

 • 10
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • Tommy
  Tommy3 years ago

  "DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

  1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX3 years ago

   Też fajne. Pozdro

   0