Czy da się zarobić 100% w dwa miesiące?

$9.07

43.20 $ earned

864 views

Click to zoom in
TradingDot
TradingDot added a new post
2 years ago

Dawid Augustyn, redaktor naczelny Magazynu FxMag, po raz kolejny pokazał, że jest przede wszystkim inwestorem.

Jako jedna z niewielu osób pokazujących się publicznie nie obawia się wzięcia udziału w konkursach traderingowych. Tym samym pokazuje swój cały warsztat handlowy na realnym rynku. Czy jako jedyny nie boi się pokazać stratnych zagrań?

Już w 2017 Dawida można było zobaczyć m.in. w XTB Live Trading, gdzie przez tydzień na żywo, wszyscy mogli obserwować zmagania najlepszych inwestorów w Polsce. W tym roku można śledzić jego zagrania w konkursach na www.tradingdot.com. Aktulanie trwa już IV edycja konkursu tradingowego, który można obserwować w zakładce Konkursy.

Dawid w czwartek (24.10) przełamał barierę 100% zysku. Zajęło mu to 39 dni handlowych. Wynik o tyle niesamowity, że Dawid znany jest z ostrożnego zarządzania kapitałem i bardzo bezpiecznym podejściem do wielkości otwieranych pozycji. Pomimo tak ostrożnego podejścia do rynku, udało mu się osiągnąć ogromną stopę zwrotu.

Na czym zarobić 100% w dwa miesiące?
Jeśli ktoś śledził zagrania Dawida, i otrzymywał informacje w tej samej chwili gdy Dawid wystawiał zlecenia oczekujące, sam pewnie na koncie ma podobny wynik. Ponad 100% osiągnął wykonując zaledwie 23 transakcje. To stosunkowo niewiele jak na dwa miesiące handlu. Są uczestnicy konkursu jak Bolo czy BitBoy którzy wykonali około 200 zleceń w tym samym czasie, to bez mała 10 krotnie więcej.

Jakie instrumenty
W jego portfelu znajdziemy 6 instrumentów, na których do dej pory otworzył zlecenia. Nowym instrumentem w tym konkursie w portfelu Dawida jest kawa. Procentowego udziału jeszcze nie wiadomo gdyż cały czas otwierano są nowe pozycje.

Średni czas trzymania otwartych zleceń to 54,5 godziny, biorąc pod uwagę że zlecenia otwierał średnio co 2 dni to czas trzymania w portfelu otwartych pozycji jest dość krótki. Wniosek z tego że nie trzeba być bardzo aktywnym na rynku by zarabiać- czyżby potwierdziło sie powiedzenie "pieniądz przechodzi od tradera aktywnego do tradera cierpliwego"?

Aktualnie Dawid ma otwartych kilka pozycji na kawie i jedno zlecenia na BTC/USD, oczywiście na sell. Trzeba pamiętać że w Trading Competition II Dawid osiągnął 700% zysku właśnie dzięki tradingowi na kawie. Czy i tym razem kawa da mu zwycięstwo?

Czytaj także: Najlepsi inwestorzy MAJA. Jak inwestowali? Gdzie lokowali swoje środki? Ranking TOP 5 traderów w konkursie
Ostatniego dnia maja zakończyła się druga edycja turnieju tradingowego TRADING COMPETITION II. Kilkudziesięciu inwestorów oraz inwestorek zmierzyło się w miesięcznej rywalizacji na kontach demonstracyjnych. Turniej zwyciężył Dawid Augustyn, redaktor naczelny FXMAG, ze stopą zwrotu wynoszącą aż 726.2..

Liderem konkursu bez zmian jest użytkownik o nicku rolnik, wyprzedza Dawida o 29%. Do końca konkursu został jeszcze ponad miesiąc czasu, więc wszystko może się zdarzyć i póki co ciężko wytypować wygranego. Jedno jest pewne, że nagroda w wysokości 4000 PLN dla najlepszego tradera października jest coraz bliżej Dawida. Jest on liderem w rankingu październikowym. Wyprzedza on rolnika o 2,5%.

Ranking najlepszy trader października

 • 5
 • Comment
  12
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Brawo Dawid.
  A co z Pawłem? Pytam, bo ostatnia wycena na jego shortach na DAX jest po 12261...a obecnie jest to ponad 12900. Ciągle jest w konkursie?
  Jeszcze jedna rzecz do poprawienia w tym konkursie, czyli wprowadzenie reguły, która będzie zobowiązywać do uaktualniania danych konta. Pozostaje pytanie…
  Show more

  1
  • Dawid Augustyn
   Dawid Augustyn2 years ago

   To jest problem wynikający tylko i wyłącznie z tego że dane pobierane są przez ftp, a nie poprzez hasło inwestora. Niestety koszt zmian jest duży i na razie będziemy musieli poszukać innego rozwiązania. A co do wyniku, dzięki ;) i walcze dalej :)

   1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Dawid, myślę, że co do ściągania danych wystarczy to co jest, trzeba by było tylko wprowadzić zasadę jak często je trzeb uaktualniać. Z moim kontem nigdy nie ma problemu, zazwyczaj dane są aktualne. Niestety obliczanie wyniku jak i straty na pozycjach otwartych jest popieprzone, dlatego m.in. zarejestrowałem… Show more

   1
  • Dawid Augustyn
   Dawid Augustyn2 years ago

   Emerald Fx jestem świadom tego, że nie jest to czytelne i będziemy to poprawiać bo tak nie może być

   1
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Rolnik również ostatnią zamkniętą i otwartą pozycję ma z 11.10.2019, a jego short też jest wyceniony nie po aktualnej cenie. Myślę, że w przyszłości powinno coś się z tym zrobić, jeżeli chce się, aby te konkursy były transparentne i zaczęły cieszyć się większym zainteresowaniem.

  1
  • Tommy
   Tommy2 years ago

   OCZYWIŚCIE ŻE SIĘ DA ZAROBIĆ NAWET 500 % !!! To tylko kwestia dźwigni. Jak miałem 1:300 było super a potem jakieś CIULE BEZ POJĘCIA zablokowały i kiszka :(
   I wiele razy takie zarobki były ( 200 % ) i to czasem w jeden dzień :) NO BA RYZYKO TEŻ BYŁO, ALE KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE ....................…
   Show more

   1
   • BitBoy2 years ago

    Tommy ale z tego co mi wiadomo to jest konto konkursowe, a tam jest max dziwgnia 1:100

    0
   • Tommy
    Tommy2 years ago

    Soorki klikałem ogólnie i na swoim przykładzie :)

    0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Co do wyniku, to jak dla mnie jest imponujący i do pozazdroszczenia, ale myślę, że niestety artykuł kładzie na Dawida niepotrzebną presję, bo z treści wynika, że taki wynik w 39 dni to normalka, a między wierszami jest przekaz, że należałoby spodziewać się podobnych w przyszłości.
   Jak dla mnie to trochę…
   Show more

   0
   • Dawid Augustyn
    Dawid Augustyn2 years ago

    Jest tylko jeden mały problem dla mnie z udostępnianiem konta. Portal mamy zsynchronizowany tylko z MT4 i MT5 a ostatnio na nich nie działałem, dlatego nie dzieliłem się strategią. To nie pierwszy LIVE, który udostępniam bo wziąłem udział w TJS Fight (wygrany, konto na plusie), TJS Combo (2 miejsce,… Show more

    3
   • Dawid Augustyn
    Dawid Augustyn2 years ago

    Co do Consilium Invest to większość strategii prowadziłem sam i to było ogromna presja i mam nadzieje, że jednak większość na tym skorzystała. Na razie za tamten okres nikt mnie wieszac niechce więc nie jest źle :P

    1
   • Emerald-FX
    Emerald-FX2 years ago

    Co mogę Ci powiedzieć? Wszystko gra. Na niektóre tematy moglibyśmy po-debatować, ale nie jest to najważniejsze. Jeżeli chodzi o mnie, to ważne jest jakim kapitałem ktoś operuje, bo sam wiesz, że im mniejszy kapitał tym większe ryzyko się podejmuje, gdyż ewentualna strata może zaboleć, ale nie zabije.… Show more

    1