Czy prezydent Chin zrobi nowe otwarcie na 40-lecie zmian gospodarczych?

$0.00

0.02 $ earned

9 views

Piotr Majda
Piotr Majda added a new post
3 years ago

We wtorek przypada 40 rocznica przemian gospodarczych w Chinach z tego tytułu dzisiejszej nocy o godzinie 3:00 przemówienie wygłosi prezydent Chin.

W chińskich w środowiskach biznesowych jest duży nacisk na to, aby prezydent Chin ogłosił nowe reformy, które będą ustępstwami w kierunku Stanów Zjednoczonych z którymi obecnie odbywają się ważne negocjacje handlowe. USA oczekują od Chin poszanowania własności intelektualnej i nie faworyzowania wielkich państwowych chińskich przedsiębiorstw.

Od grudniowego spotkania między Trumpem a prezydentem Chin nie spotkali się do tej pory negocjatorzy ze strony chińskiej i amerykańskiej. Chiny zrobiły jakieś ustępstwa deklarując oraz robiąc niewielkie zakupy soi i ropy naftowej jednak mocno odbiegają od wartości tego co kupowali przed nałożeniem sankcji. Obecnie zaplanowane są spotkania strony negocjacyjnej w styczniu, ale dzisiejsze nocne przemówienie prezydenta Chin może dać światło na to w którym kierunku te negocjacje będą się odbywały i czy przyniosą sukces. Po cichu oczekuje się, że prezydent Chin, ogłosi reformy, które dadzą nowe otwarcie w relacjach handlowych z USA. Co przyczyni się do zawarcia nowego porozumienia i długotrwałego wzrostu gospodarczego.

Negocjatorzy mają czas do końca marca aby podjąć jakieś decyzje i sporządzić umowę handlową. Strona chińska musi jeszcze zrobić bardzo dużo ustępstw, aby zadowolić oczekiwania prezydenta Trumpa i negocjatorów ze strony Stanów Zjednoczonych. Jeżeli do końca marca nie zostaną osiągnięte porozumienia handlowe to Trump przystąpi do nakładania kolejnych ceł i barier handlowych na produkty produkowane w Chinach co może oczywiście doprowadzić do kryzysu gospodarczego nie tylko w Chinach, ale także w Europie czy na całym świecie.

Jeżeli przemówienie prezydenta Chin da szansę na to, że negocjacje ruszą w dobrym kierunku to mamy okazję do tego, aby indeksy giełdowe na koniec roku zyskały na wartości. Kolejnym beneficjentem może być dolar australijski, który jest bardzo wrażliwy na to co dzieję się w gospodarce chińskiej.

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE