Dalszy odwrót złotego i funta - Komentarz walutowy

$0.02

0.07 $ earned

37 views

InternetowyKantor.pl
InternetowyKantor.pl added a new post
2 years ago

Już wczoraj pisaliśmy o słabości zarówno polskiej, jak i brytyjskiej waluty. Poniedziałek tylko pogłębił tendencję spadkową. Inwestorzy uciekają od ryzyk i niepewności, a tych w przypadku złotego i funta nie brakuje.

Złotówka coraz słabsza

Poniedziałek był kolejnym negatywnym dniem dla złotego. Rosnące ryzyka na rynku powodują, że PLN wciąż traci, i to nie tylko względem euro, ale też do innych głównych walut. Dzisiaj cena EUR przekroczyła już 4,29 zł i niewiele brakuje, by doszła do ważnego poziomu 4,30 zł. Wraz ze wzrostami europejskiej waluty w górę idą także frank i dolar. Dlaczego złoty traci? Na rynku znajduje się teraz wiele niewiadomych i tyle samo niepewności. Z jednej strony słaba koniunktura w Europie, z drugiej decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych, a dodatkowo coraz bardziej prawdopodobny tzw. twardy Brexit. W rezultacie inwestorzy szukają spokojniejszych miejsc dla swoich aktywów.

Brexit ciąży funtowi

Perspektywa Brexitu bez umowy spędza sen z powiek wielu analitykom. O tym, jak bardzo boją się tego inwestorzy, świadczy wczorajsze załamanie się kursu funta względem głównych walut. Tylko wczoraj GBP spadł z 4,75 zł na 4,70 zł. Warto pamiętać, że w tym samym czasie złoty również był w odwrocie do innych walut. To oznacza, że względem nich funt tracił jeszcze mocniej. W Wielkiej Brytanii trwają przygotowania do opuszczenia Wspólnoty bez żadnej umowy. Mimo że w mediach po obu stronach kanału La Manche wciąż pojawiają się życzeniowe deklaracje o chęci współpracy, to większość z nich jest jednak zupełnie nieakceptowalna dla drugiej strony. W tle tego chaosu na Wyspach pojawiają się postulaty Szkocji o powtórzenie referendum w sprawie opuszczenia Zjednoczonego Królestwa.

Japończycy czekają na FED

Bank Japonii na dzisiejszym posiedzeniu nie zmienił stóp procentowych. Zatem w dalszym ciągu utrzymana została stopa na poziomie -0,1%. Było to kolejne zgromadzenie ważnego banku centralnego, przypadające niedługo przed spotkaniem FED. Możemy w takim przypadku stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, że Japończycy przyjęli strategię większości innych regulatorów i czekają na ruch Amerykanów. Rynki przyjęły tę decyzję jako pozytywną dla jena. Jego kurs umocnił się względem głównych walut.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
14:00 - Niemcy - inflacja konsumencka,
14:30 - USA - dochody i wydatki amerykanów,
16:00 - USA - indeks zaufania konsumentów.

 • 2
 • Comment
  5
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Witaj, dobrze piszesz, ale twoje wpisy być może zyskałyby na czytelności, gdyby były bardziej treściwie, czyli krótsze. Żyjemy w takich czasach, że mało komu chce się czytać wypracowania, szczególnie jeżeli pisze się o rzeczach oczywistych i ogólnie znanych. Tymczasem, pozdro
  PS. swoją drogą to też…
  Show more

  0
  • InternetowyKantor.pl
   InternetowyKantor.pl2 years ago

   Dzień dobry, dziękujemy za dobre słowo, ale niestety musimy szczerze przyznać, że ten komentarz nie powstaje tylko w celu publikacji na TradingDot... To niestety sprawia, że dla niektórych będzie za długi, dla niektórych za krótki, a dla niektórych w sam raz ;) Co tydzień publikujemy analizę techniczną… Show more

   2
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Witam, to gdzie jeszcze to publikujecie? Podrzucie jakiś link jak się nie wstydzicie :-)

  0
 • Larcz
  Larcz2 years ago

  Jak dla mnie dobre analizy robicie podobają mi się te wasze komentarze.Jak mnie coś nie interesuje to po prostu omijam nagłówek.

  1