Dane z rynku pracy USA mogą być podstawą do realizacji zysków na EURUSD

$0.00

0.00 $ earned

1 views

Click to zoom in
Konsulteo.pl
Konsulteo.pl added a new post
3 years ago

Silny odczyt amerykańskiego indeksu ISM dla usług oraz jastrzębie uwagi ze strony Prezesa Fed Jerome’a Powella umocniły wczoraj dolara na szerokim rynku. Szef Rezerwy Federalnej powiedział m.in. że stopy procentowe mogą wzrosnąć powyżej neutralnego poziomu, biorąc pod uwagę korzystne perspektywy wzrostu gospodarczego USA.

Kurs EUR/USD przełamał wczoraj ważne wsparcie z punktu widzenia analizy technicznej – poziom 1,1497, będący 61,8% zniesieniem Fibo wzrostu z 1,1301 do 1,1815. Niemniej jednak, para ta znalazła się również blisko dolnego ograniczenia wstęgi Bollingera wyznaczonej przez 30-dniową średnią ruchomą, co może sygnalizować znaczące wyprzedanie rynku.

Jutro poznamy ważne dane z gospodarki amerykańskiej – liczbę nowych miejsc pracy poza rolnictwem. Musimy jednak mieć na uwadze, że dane z tego tygodnia (ADP i ISM) mogły nieco podnieść oczekiwania rynku i prognozy analityków, które widzimy w kalendarzach ekonomicznych, mogą być nieco zaniżone wobec faktycznych oczekiwań inwestorów. Tym samym, większe jest ryzyko rozczarowania i realizacji zysków z krótkich pozycji EUR/USD nawet w przypadku, gdy dane okażą się zgodne z oczekiwaniami analityków. W ocenie Konsulteo.pl jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy mogą zmienić obraz rynku.

Dzisiaj ponownie chcielibyśmy poświęcić kilka zdań parze USD/CAD. Dolar kanadyjski bardzo dzielnie oparł się mocnemu dolarowi. Zgodnie z oczekiwaniami analityków Konsulteo.pl jastrzębi komentarz Prezesa Banku Kanady Stephena Poloza oraz pomyślne zakończenie negocjacji w sprawie NAFTA z USA wzmocniły kanadyjską walutę, a kurs USD/CAD osiągnął w tym tygodniu ważny poziom – 50% zniesienie Fibo wzrostu z okresu styczeń-czerwiec. Czy to koniec?

Bodźcem do dalszego wzrostu wartości CAD mogą być publikowane w piątek dane z kanadyjskiego rynku pracy. Musimy pamiętać, że na 24 października zaplanowane jest posiedzenie Banku Kanady. W ocenie Konsulteo.pl na posiedzeniu tym bank podniesie stop procentowe o 25 pb, a dobre dane z rynku pracy mogą tylko te oczekiwania ugruntować.

Walutę kanadyjską wspierają również rosnące ceny ropy naftowej, głównego towaru eksportowego Kanady.

Źródło: https://konsulteo.pl

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE