Dlaczego NZD traci?

$0.00

0.01 $ earned

3 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Dwa główne powody. Pierwszy to ostatnie oświadczenie banku centralnego (RBNZ) które było bardziej gołębie (dovish) niż się spodziewano, a stopę procentową (Official Cash Rate) pozostawiono na poziomie 1.75% co jest i tak najwyższą pośród głównych walut i jakieś głębsze korekty na NZDJPY, czy też zwyżki na EURNZD mogą stać się atrakcyjne, jeżeli chce się kupić NZD i trzymać jako carry trade.
RBNZ również stwierdził, że następne zmiany w OCR mogą być zarówno w górę jak i w dół, podkreślając, że szanse na wyższe stopy procentowe to raczej odlegla przyszłość bo najprawdopodobniej dopiero pod koniec 2019. Dodatkowo bank centralny wydawał się być raczej pesymistyczny co do perspektyw wzrostu gospodarczego w najbliższym czasie, podkreślając niepewności związane z wojnami handlowymi jak również fakt, że inflacja pozostaje na relatywnie niskim poziomie.
Drugi powód, to właśnie wiszące w powietrzu wojny handlowe i związane z tym napięcia sprawiają, że waluty o wysokim wskażniku beta będą podatne na wyprzedaż, a kapitał będzie płyną do walut typu 'safe haven' takich jak JPY.
Żródło: Daily FX
Wniosek: NZD ciągle jest wysoko wyceniony w porównaniu z innymi walutami surowcowymi. Przy obecnych nastrojach, shorty na NZD niosą niewielkie ryzyko z dużą szansą na deprecjację. Jeżeli macie opracowane sygnały SELL to pilnujcie ich, aby wskoczyć w odpowiednim momencie i niech się Wam pipsuje.
Pamiętaj: zakłada się, że jesteś na tyle inteligentny, iż wiesz że powyższy post ma tylko charakter informacyjny i do niczego Cię nie namawia. Jesteś sam odpowiedzialny za podejmowane decyzje dotyczące zajmowania pozycji i związane z tym ryzyko poniesienia strat. To również dotyczy trejderów płci pięknej ....brunetek, szatynek, blondynek, rudych jak i wszelkiej innej maści :-). Proszę nie zwalać niewiedzę na kolor swoich włosów :-)

 • 3
 • Comment
  3
ADD IMAGE
 • wieslaw moskalski
  wieslaw moskalski3 years ago

  znowu dales mi klina do glowy,te pary sa tak nisko ze mialbym odwage wejsc po jakies wielkiej korekcie

  0
  • wieslaw moskalski
   wieslaw moskalski3 years ago

   wszyscy odwracaja pozycje dzisiaj okolo 4 procent zaatakowalo longi

   1
   • Emerald-FX
    Emerald-FX3 years ago

    NIe wiem co Ci napisać. Ja już od dłuższego czasu shortuję NZD i gdybym tylko to robił, to moje wyniki byłyby o niebo lepsze :-)
    Mam na myśli przede wszystkim NZDCAD, AUDNZD. No i wiążę duże nadzieje z GBPNZD (BUY), ale czy i kiedy funciak pozbiera się do kupy i zacznie odrabiać straty trudno powiedzieć.…
    Show more

    0