emocje - tutorial (odpowiedź na ostatnie posty)

$0.01

0.06 $ earned

28 views

sle added a new post
4 years ago

okiełznaj swoje emocje - nabierz dystansu do pieniędzy
ćwieczenie 1:
np kup sobie coś czego nie potrzebujesz i co będzie ciężko sprzedać, na co wydasz ponad sześcio-miesięczny zarobek i co będzie Ci przypominać czym są pieniądze (jak łatwo przychodzą i odchodzą)
Może to być cokolwiek przepłacone i niepotrzebne - np znacznie droższy nowy samochód, bonsai za 50 tys, olbrzymi taras - cokolwiek na co będziesz w stanie spojrzeć jako:
sterta złomu, przepłacone drewno opałowe, sterta gruzu. lub po prostu pieniądze wyrzucone w błoto, ale takie, które nie wpłynęły na Twój majątek. Wciąż są w postaci ruchomości, ale jakby ich nie było.
Posiadając taką rzecz możesz o niej przypominać sobie podczas trade'owania.

trik 1 (jednorazowy).
zamiast depozytu w PLN, utrzymuj depozyt w EUR. te same liczby, ale to pomaga gdy chcesz grać na 4-ro krotnie większych kwotach.
trik 2.
pokazywanie wyniku na pozycji w punktach, myślenie o Forex jako o grze na punkty, pieniądze to tylko siano, które czasem pachnie, czasem kłuje.
trik 3.
nie oczekuj niczego pewnego, albo weź najbardziej pesymistyczny przypadek i uznaj go za niemal pewny
trik 4.
very big picture, czyli szersza perspektywa i ulotność - zawsze może przyjść wojna, choroba, śmierć lub niefortunnie sformułowane podatki - coś co pozbawi Cię co najmniej połowy majątku.
nikomu nie życzę źle, ale życzę każdemu aby przeżył poważne wypłukanie jego majątku (nie strata depo, lecz strata wszystkiego) ===> i późniejsze przeżycie powrotu do stanu poprzedniego.

ćwiczenie 2:
myślenie jak duży gracz. tu potrzebna jest wiedza, ale dobrą symulacje możesz otrzymać grając daytrading 10 tys na najmniej płynnej spółce na New Connect (wtedy pojawi się u Ciebie nowa definicja ceny i tego czym są pieniądze).

PS. właściwie to nie lubię pieniędzy - im mam ich więcej, tym więcej czasu spędzam na ich wydawanie.
PS2. bardzo lubię rywalizację, a właściwie grywalizację.

 • 8
 • Comment
  3
ADD IMAGE
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  Dobre wskazówki :)

  0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX4 years ago

   Dowcipny jesteś...ode mnie też masz '+".....ale jak masz za dużo kasy, to chętnie przyjmę, po co masz tracić czas na wydawanie :-)
   Pozdro

   0
   • DimmuR4 years ago

    Genialny trik z tymi punktami zamiast kwoty :)

    0