EUR/USD może wzrosnąć do 1,16

$0.02

0.08 $ earned

41 views

Click to zoom in
Marcin Kiepas
Marcin Kiepas added a new post
2 years ago

Czerwcowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) w sposób definitywny doprowadziło do zmiany układu sił na wykresie EUR/USD. Perspektywa przyszłych obniżek stóp procentowych w USA szkodzi dolarowi. I to pomimo, że Fed jest dużo bardziej ostrożny w szacowaniu skali cięć niż rynek, który wycenia łącznie cztery obniżki do końca 2020 roku. Kurs EUR/USD idzie w górę również pomimo tego, że ECB też jest krok od łagodzenia polityki monetarnej. To akurat nie dziwi. Patrząc na obecny poziom stóp procentowych w USA i Strefie Euro inwestorzy dochodzą do słusznego stwierdzenia, że cięcie kosztu pieniądza w USA będzie po prostu głębsze.

Sytuacja na wykresie dziennym EUR/USD wskazuje na rosnącą przewagę strony popytowej. Oprócz tak klarownych sygnałów zmiany tendencji ze spadkowej na wzrostową, jak potrójna obrona wsparcia w okolicach 1,11, pokonanie linii trendu spadkowego, sygnały kupna na wskaźnikach, czy zanegowanie układu coraz niższych lokalnych dołków i szczytów i zastąpienie jej przez rodzący się wzrostowy układ coraz wyższy lokalnych dołków, mamy jeszcze wybicie górą z 5-miesięcznego kanału spadkowego i nieco mało książkową formację odwróconej RGR. Zasięg realizacji wybicia z tych formacji sugeruje wzrosty odpowiednio do 1,1550 i 1,16. I to byłby maksymalny poziom jaki może osiągnąć EUR/USD w perspektywie najbliższych 3. miesięcy.

W krótkim terminie natomiast najbliższym oporem, którego tak łatwo nie będzie sforsować, jest marcowe maksimum na 1,1448. Wydaje się, że ten poziom powinien powstrzymać obserwowany od 5 dni marsz EUR/USD w górę.

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE