FX MAG - dobry artykuł Jakuba na temat ostatnich decyzji ESMA

$0.00

0.01 $ earned

4 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Margin close out
Kolejna zmiana to wprowadzenie reguły ‘margin close-out’ - broker zamyka jedną lub więcej otwartych pozycji klienta, gdy wartość aktywów netto na jego rachunku spada poniżej 50% minimalnego depozytu zabezpieczającego. Celem takiego zabiegu jest zapobieżenie dalszym stratom. Reguła ma być stosowana dla całego konta, a nie dla każdej pojedynczej transakcji, o co apelowała między innymi polska Izba Domów Maklerskich.
...ale czy mógłbyś wyjaśnić na przykładzie z liczbami jak poniższy scenariusz miałby wyglądać. Wartość aktywów netto na rachunku? Czy to znaczy, że jak 'equity' (saldo rejestru operacyjnego) czy też może 'wolne środki' spadnie do wartości 50% depozytu to zadziała margin call?
To, że wszystkie transakcje zostaną zamknięte to nie takie złe...coś tam zostanie, chociaż będą to 'peanuts' i nic się już z tym nie potrejduje. Z drugiej strony wcześniej brokerzy zamykając po jednej transakcji czyścili konto do zera.

 • 4
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • Andrzej Augan
  Andrzej Augan3 years ago

  Ciekawe. A od kiedy by to tak mniej więcej mogło wejść w życie ?

  0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX3 years ago

   WItaj Andrzeju, z tego co piszą, to najpierw muszą przetłumaczyć te dyrektywy, potem ogłosić je w dzienniku ustaw i od tego momentu opcje binarne mają być zakazane w ciągu miesiąca, zmniejszone lewary na pozostałe instrumenty finansowe wejść w życie dwa miesiące po ogłoszeniu.
   Szkoda, że Jakub Ci nie…
   Show more

   0