Gdzie jest dołek na złocie? Antycypacja 12/2018

$0.02

0.10 $ earned

19 views

Click to zoom in
Piotr Majda
Piotr Majda added a new post
4 years ago

Po słabszej zmienności w zeszłym tygodniu przychodzi tydzień w którym prawdopodobnie dojdzie do kilku impulsów i znaczących zmian cen. Obecnie na rachunku blogowym mam aktywne trzy zlecenia. Niestety słaba zmienność nie pozwoliła ani na zanegowanie scenariuszy ani na zabezpieczenie zleceń. Taka sytuacja powoduje, że już z początkiem tygodnia ryzyko utrzymuję się powyżej -3% i zadaniem na początek tygodnia jest jak najszybsze obniżenie ryzyka, aby już w środę być gotowym do głównego wydarzenia, czyli podwyżki stóp procentowych w USA. Sytuacja techniczna na obecnie aktywnych zleceniach wygląda optymistycznie, ale na obecną chwilę jest jeszcze za szybko aby zawężać stop loss-y.

Pierwsze aktywne zlecenie to pozycja krótka na USDSEK, którą prowadzę od zeszłotygodniowej publikacji danych o inflacji w Szwecji. W poniedziałek z początkiem dnia mieliśmy dość silny impuls popytowy na parze, jednak już po południu wróciliśmy do spadków i obecnie potrzebna jest jeszcze jedna silniejsza sesja korony, aby zabezpieczyć zlecenie na cenie wejścia. https://tradingdot.com/pl/traders/1067-piotr-majda/posts?post=175-antycypacja-112018przygotowanie-do-handlu

Źródło: CMC Markets
W poprzednim tygodniu, opisywałem także sygnał na EURCHF. Po dobrym poniedziałku euro spodziewam się, retestu zeszłotygodniowej konsolidacji i dopiero wtedy wyjście na nowe szczyty cenowe. Na tym zleceniu ryzyko wynosi -1,5% i to tutaj jest klucz do tego aby obecny zestaw zleceń stanowił mniejsze zagrożenie dla przyszłych wyników rachunku. Zabezpieczenie tego zlecenia otworzy drogę a aktywniejszego wykorzystania nadchodzących w ciągu najbliższych dni wydarzeń. https://tradingdot.com/pl/traders/1067-piotr-majda/posts?post=175-antycypacja-112018przygotowanie-do-handlu

Źródło: CMC Markets
Trzecie ostatnie zlecenie to pozycja długa na srebrze, która jest aktywna już od kilku tygodni. Poniżej cytuję treść analizy z 27 lutego, którą znajdziesz we wcześniejszych antycypacjach. https://tradingdot.com/pl/traders/1067-piotr-majda/posts?post=145-antycypacja-92018-35plany-handlowe-na-najbli%C5%BCszy-t

"Po ostatniej analizie wolumenowej na CME Group , bardzo spodobała mi się sytuacja na srebrze. W ostatnich tygodniach mamy znaczący spadek pozycji długich i wzrost pozycji krótkich. Jeżeli spojrzeć na historię to ilość pozycji krótkich nie powinno zbytnio więcej przyrastać, więc w momencie wzrostu cen i wycofywania się szortujących może wystąpić silniejsza fala wzrostowa w najbliższych miesiącach. Oczywiście do tego potrzebni są kupujący, ale jak widać po analizie w najbliższych tygodniach próba odbudowywanie longów przez rynek może dać silny impuls popytowy. Czyli z jednej strony mamy możliwość wycofywania się sprzedających a z drugiej ma kto te pozycje kupować. jest to dla mnie silny sygnał do zakupów. Jeżeli do tego dołożymy słabszego dolara to możemy mieć bardzo ciekawy scenariusz na najbliższe tygodnie a może nawet miesiące.
Pozycje długie zostały w pierwszy dzień tygodnia aktywowane. Zlecenia obronne są pod ostatnim dołkiem na poziomie 16$, take profit 18,3$."

Źródło: CMC Markets
Poniżej analiza złota z początku lutego, która także była opublikowana we wcześniejszych antycypacjach. https://tradingdot.com/pl/traders/1067-piotr-majda/posts?post=112-plany-handlowe-na-najbli%C5%BCszy-tydzie%C5%84-062018

"Na ostatnie pięć podwyżek, cztery decyzje pokrywają się z dołkami na cenie złota w przypadku 14 czerwca 2017 (kolor niebieski) doszło do przesunięcia cyklu. Ostatni swing od 13 grudnia 2017 roku przyniósł wzrost cen złota o 10,5%. Poprzednie trzy podwyżki dawały odpowiednio wzrost +12,17% +8,43% oraz +12,46%".

W środę z 94% prawdopodobieństwem czekają nas podwyżki stóp procentowych w USA co daje nam dość sporą szansę na wystąpienie silnego impulsu wzrostowego na złocie a co za tym idzie na srebrze. Poniżej screen przedstawiający zachowanie cen złota na ostatnich podwyżkach stóp procentowych w USA.

Źródło: TradingView
Ceny złota, czy srebra nie zawsze rosły zaraz po ogłoszeniu podwyżki, dlatego też impuls wzrostowy może się przesunąć o kilka dni. Drugie pytanie jest takie czy obecne poziomy 1310$ na złocie i 16$ na srebrze zostaną przełamane? Na chwilę obecną jest spokojnie i wsparcia są respektowane jednak podczas ogłaszania ostatniej podwyżki stóp w USA cena złota na trzy dni przed decyzją zanurkowała o 30$. Dlatego też z realizacją scenariusza czekam do środowego wieczora i prawdopodobnie wejście w zlecenie zrobię za pomocą buy stop. Wysokość ryzyka jaka będzie przeznaczona na realizację scenariusza ustalę podczas aktywacji zlecenia, ze względu na nie zabezpieczone aktywne zlecenia. Po analizie wolumenowej zauważyłem, że na złocie jest znaczniej mniej pozycji krótkich niż ostatnim razem, co może się przełożyć na słabszy impuls i nie tak zdecydowanych ruch. Sytuacja na srebrze jest nieco lepsza ponieważ jest sporo szortów co może przełożyć się na aktywację zleceń obronnych i silniejszy impuls wzrostowy. Scenariusze planuję realizować przez najbliższe dwa trzy tygodnie z celem na poziomie 1400$ na złocie i 18$ na srebrze.

W najbliższych dniach ciekawie będzie również na funcie, ponieważ od wtorku niemal każdego dnia mamy publikację ważnych danych a w czwartek poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Tutaj jednak zlecenia będą składane tylko na krótkoterminowy okres i z minimalnym ryzykiem. W przypadku GBP znaczącą rolę odgrywają informację które docierają z negocjacji miedzy Wielka Brytania a Unią Europejską. Niestety pojawiają się przeważnie z zaskoczenia a nie jestem w stanie na tyle dobrze zrobić rozeznania, aby móc odpowiednio się przygotować do zaplanowania scenariuszy na GBP.
Pozdrawiam!
Piotr

Pełen dziennik na www.dzienniktradera.com

 • 8
 • Comment
  12
ADD IMAGE
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  GBPUSD sell ... cel 1,393

  0
  • Shamall4 years ago

   na razie porusza sie w b.waskiej konsol.jezeli wybije 1.4020 to tez wchodze

   1
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   Gbpusd zabezpieczone.

   0
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   Gbpusd...zysk zebrany, więc jest trochę więcej miejsca na ryzyko przy szukaniu longow na złoto.

   0
 • Piotr Majda
  Piotr Majda4 years ago

  Złoto kupione...na razie ryzyko nadal utrzymuje się powyżej 3%. Wczorajsza sesja doprowadziła do cofnięcia na USDSEK i EURCHF co nie pozwoliło na zabezpieczenie zleceń. Po za tym srebro zostało wyrzucone na stop loss. W ciągu dnia tylko aktywność na GBPUSD a wieczorem decyzja czy dokładamy jeszcze złota. Show more

  0
  • Piotr Majda
   Piotr Majda4 years ago

   złoto

   0
   • Piotr Majda
    Piotr Majda4 years ago

    srebro

    0
    • Piotr Majda
     Piotr Majda4 years ago

     Sentyment na rynku bardzo słaby ...w końcówce tygodnia podejmę próbę budowy piramidy na dax...sell.

     0
     • Piotr Majda
      Piotr Majda4 years ago

      Aktywowane kolejne zlecenia...ryzyko 1,5%...przy aktywacji kolejnego zlecenia zmniejszę do 1%

      0
     • Piotr Majda
      Piotr Majda4 years ago

      Kolejne zlecenie dobrane i ryzyko obniżone do 1% na kolejnym być może będę zabezpieczał, ale przed nami jeszcze przemówienie Trumpa i będzie prawdopodobnie znaczna zmienność.

      0
     • Piotr Majda
      Piotr Majda4 years ago

      Zysk na dax zebrany :)

      0
    • Piotr Majda
     Piotr Majda4 years ago

     Zlecenia na EURCHF i USDSEK zamknięte na stop loss.

     0