'Gridziarz' czy może 'Grindziarz'? - 'Akumulacja czy chamski grid' - Skąd i po co ta nagonka?

$0.25

1.17 $ earned

234 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
4 years ago

Witam Panowie. Do tej pory fora forexowe były mi obce, w zasadzie TradingDot to moje pierwsze i terminologia jest mi trochę obca. Z drugiej strony to z doświadczenia wiem, że Polacy lubią przekręcać terminy zapożyczone z angielskiego i wydaje mi się, że GRID, Gridowanie, Gridziarze....może być terminologicznym nieporozumieniem. Słowo GRID w angielskim ma zupełnie inne znaczenie niż to, które mu przypisujecie. Natomiast jest termin GRIND - które odpowiada waszemu opisowi, a jego znaczenie możecie sprawdzić chociażby na Investopedii.

What is a 'Grinder'
A grinder is a slang term for a person who works in the investment industry and makes small amounts of money at a time on small investments, over and over again. Grinders are typically hard-working and highly respected investors who value every cent they make off of investments. Grinders who are investment advisors keep in regular contact with their clients.
Inna definicja, to jest to osoba, bądź metoda, która w inwestycjach nie wykorzystuje całego potencjału swojego kapitału, zadowalając się potencjalnie mniejszymi zyskami, ryzykując relatywnie niewielki procent swojego kapitału. Angażowanie i ryzykowanie małego kapitału z koleji, pozwala na akumulowanie pozycji i uśrednianie ceny.
W pokerze odpowiednikiem jest 'rounders' - o ile pierwsze znaczenie to antynonim do 'sucker', to również określa się tak profesjonalnych graczy, którzy na życie zarabiają regularnie wygrywając małe, ale godziwe sumy w przeciwieństwie do tych, którzy chcą zabłysnąć i zgarnąć duże nagrody na turniejach typu WPT. Jeżeli nie oglądałeś filmu "Rounders' to polecam. Świetna obsada. Polski tytuł to chyba 'Hazardziści' - co jednak nie oddaje znaczenia angielskiego terminu.

Przyznam, że nie rozumiem tej nagonki na 'gridziarzy'. Mnie nie obchodzi, kto jaką metodę inwestowania wykorzystuje, tylko na ile jest ona skuteczna i jakie przynosi zyski. Oczywiście, próbując wykorzystać jakąś metodę brałbym jeszcze pod uwagę inne czynniki, np. jak duże są wahania wartości konta (equity) osoby korzystającej z takiej czy innej metody.

'Gridziarz', 'nie-gridziarz', jakie to ma znaczenie? Jeżeli znajdzie się tutaj gość, który po otwarciu pozycji idzie do kościoła i się modli o zysk, a jego konto ma lepsze wyniki od pozostałych, to co niby można mu zarzucić? Jego metoda może nam nie odpowiadać, możemy się z niego wyśmiewać i robić nagonkę na niego, ale jak długo jego konto ma lepsze wyniki od tych co go krytykują, to pytam, kto tutaj jest frajerem?
Panowie 'NIE-gridziarze', z tego co piszecie, to jesteście bardzo długo na rynku, macie wielkie doświadczenie, a więc zapewne jesteście również 'kasowi'. Zamiast się rozpisywać i krytykować gridziarzy i innych, przeznaczcie jakieś marne 5,000 ze swojej fortuny i załóżcie symboliczne 'LIVE' konta na MT4, zarejestrujcie na TradingDot i pokażcie nam wszystkim jak fantastycznie zarabia się nie będąc jednocześnie tym znienawidzonym przez was 'gridziarzem'. Oczywiście nasuwa się pytanie, po co mielibyście to robić? Odpowiedź jest bardzo prosta.
90% osób, które to czytają, niezależnie od tego ile się dokształcą i ile czasu spędzą na trejdowaniu, nigdy w życiu nie zacznie na tyle regularnie zarabiać trejdując, aby się z tego utrzymać. Więc macie szansę zostać ich mentorami, lub być może 'dostawcami sygnałów', a w tym są większe pieniądze niż to co sami dacie radę wydusić z giełdy. Kto wie, może i ja wam powierzę swoje oszczędności , a sam wrócę do kopania rowów :-)
No i przy okazji sprawdźcie, czy sam termin 'gridowanie' nie jest już jakimś, na dzień dobry, 'made in Poland' 'partactwem' :-). No chyba, że to polska wersja ang. 'greed'....chyba całkiem dobrze by pasowała :-)

 • 0
 • Comment
  3
ADD IMAGE
 • Paweł SzwajcarFX
  Paweł SzwajcarFX4 years ago

  temat został już dawno przewałkowany na forum nawigatora z naczelnym GRIDziarzem, także polecam zapoznać się z tematem.... a akumulacja w strefie to jak najbardziej GRID, to normalne, że wiele pozycji przetrzymywanych na stratach to GRIDowanie i nie ważne czy potem pozycje polecą o 700pkt na + czy na… Show more

  0
  • Paweł SzwajcarFX
   Paweł SzwajcarFX4 years ago

   także w skrócie.... strata czasu i pieniędzy to całe GRIDowanie..... wciskanie ciemnoty ludziom..... a fighty były w 2014/2015 moje z GRIDziarzami.... wychodziło przeważnie na tym, że GRIDowaniem nie zarobisz nawet +100%, bo wcześniej konto wyzerujesz... najwięksi GRIDziarze są opisani na grupie traderów… Show more

   0
   • Emerald-FX
    Emerald-FX4 years ago

    No cóż, sprawdziłbym, ale mnie nie ma na facebooku....jakiś anty-socjalny jestem :-) Poza tym, nie wiem do czego taka lista miałaby mi się przydać,.... abstrahując od tego, że pewnie sam na nią musiałbym się wpisać. No, ale może poczekamy przynajmniej do momentu, aż wyzeruję sobie konto :-) No nic, to… Show more

    0