Iran rozpoczyna wojnę o rope?

$0.03

0.17 $ earned

83 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
2 years ago

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że Waszyngton uważa, że ​​Iran stoi za atakiem na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej.

„To tylko ostatni z serii ataków zainicjowanych przez Republikę Iranu i jej zastępców przeciwko amerykańskim sojusznikom i interesom. Powinny być rozumiane w kontekście czterech lat niesprowokowanej agresji przeciwko narodom kochającym wolność - powiedział Pompeo.
Narody kochające wolnoścć???????

W czwartek, dwa tankowce, zidentyfikowane jako flagowy Front Altair zostały wstrząśnięte eksplozjami w Zatoce Omańskiej. Jak dotąd niewiele jest informacji o tym, co się naprawdę wydarzyło, ale podobno jeden z okrętów został trafiony przez torpedę. Iran powiedział, że uratował 44 marynarzy przed zagrożonymi tankowcami i nazwał ten incydent „podejrzanym"
Sekretarz nie przedstawił żadnego dowodu na swoje roszczenia, ale przypomniał dziennikarzom, że w kwietniu Iran zagroził, że przerwie dopływ ropy przez Cieśninę Ormuz.

Wymienił serię incydentów na Bliskim Wschodzie, w tym atak na statki tankowców w porcie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który USA oskarża Iran. USA nie przedstawiły żadnego dowodu na to, że Teheran stoi za atakami, a Iran zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu.

 • 1
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • BitBoy2 years ago

  Śmierdzi mi tu prowokacją USA. Z Nimi zawsze tak było, jak gdzieś była ropa.

  0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Wczoraj na Bloombergu słyszałem kogoś, kto twierdził, że te tankowce wcale nie przewoziły. Tak, że spokojnie. W okolicy jest parę militarnych frakcji, które się ścierają, a nad którymi rządy nie mają podobno do końca kontrolii.

   0