Jak działa portfel bitcoina? część 1/4

$0.08

0.40 $ earned

80 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
4 years ago

PIĘĆ SPOSOBÓW JAK STRACIĆ BITCOINY NIEUMIEJĘTNIE UŻYWAJĄC PORTFELA

Bitcoin w bezwzględny sposób nie wybacza błędów, nigdzie indziej nie doświadczymy tego lepiej niż przypadku zmiany portfela. Mimo tego że zmiany adresów stanowią kluczowe narzędzia ochrony prywatności, prowadzą również do nieporozumień, strat lub nawet kradzieży.
Poniższy tekst przybliży ci jak bezpiecznie używać jednej z najmniej zrozumiałych funkcji bitcoina - PORTFEL

KARTA Z PIEKŁA RODEM
Wyobraź sobie kupujesz warzywa w biedronce, kasjerka wbija na kasę należność, przykładasz kartę do terminala jak zwykle, a w tym momencie twój bank prosi wszystkie twoje pieniądze które masz na koncie.

WHAT THE FU...CK?
Uprzejma pani na kasie tłumaczy, że jest to nowy program lojalnościowy twojego banku. Masz trzy możliwości.
1.Zwrócić resztę na swoje aktualne konto.
2. Zwrócić resztę na właśnie nowo powstałe twoje konto
3.Nic, nikomu nie mówić i wysłać resztę dla firmy obsługującej terminal.

Niepokojące?
Dające do myślenia?
Alarmujące?
Wielu Bitcoinowców jest zaskoczonych jak wiele jest podobieństw między kartą wydaną przez Lucyfera a faktycznym sposobem, w jaki transakcje wydają się działać.
Postrzeganie bitcoina przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń z szeroko pojętą bankowością wraz z kartami debetowymi może prowadzić do problemów.

BITCOIN TO ELEKTRONICZNA GOTÓWKA
Podobieństwo między bitcoinem a tradycyjną gotówką jest ogromne. Nakamoto w oficjalnym wydaniu opisał tą crypto walutę jako " elektroniczny system gotówkowy". Zrozumienie jak niewiele różni sie bitcoin od gotówki jest kluczem do zrozumienia zmiany portfeli
Wyobraź sobie, że musisz posegregować różnowartościowe banknoty. Możesz do tego użyć kopert, tak by fizycznie oddzielić od siebie. Do jednej koperty banknoty 10 PLN do innej 20 PLN do kolejnych 50PLN itd.

Podobnie jak koperta twój portfel może pomieścić zero lub więcej niż zero jednostek elektronicznej gotówki. Zamiast papierowych bankntów, bitcoin używa elektronicznego odpowiednika - NIE WYDANYCH ŚRODKÓW. Stan każdego portfela z łatwością można znaleźć poprzez zsumowanie każdego "niewydanego środka" tak samo jak w przypadku kopert- dodając do siebie wartości wszystkich kopert..

JAK DZIAŁAJĄ TRANSAKCJE BITCOIN
Ponownie sobie wyobraź, że Janusz chce zapłacić Ani 10 bitcoinów za usługę. Oboje mają portfele bitcoina. Saldo Janusza to 10 bitcoinów, saldo Ani to 0. Janusz wysyła 10 bitcoinów ze swojego portfela na portfel Ani, co w efekcie daje 10 bitconów ........C D N

  • 3
  • Comment
    0
ADD IMAGE