Kiedy zysk 25,55% oznacza więcej niż 292,04%

$0.03

0.15 $ earned

30 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

Na wstępie chciałem pierwszej piątce konkursu pogratulować wyników, bo są imponujące,
Gdyby jeszcze dało się osiągać regularnie takie zyski na live accounts to..... żyć nie umierać :-)
Być może kiedyś komuś się uda, a my będziemy mieć satysfakcję, że kogoś takiego poznamy.
Może uda nam się skopiować ten sukces chociaż w jakimś stopniu i też poprawić własne wyniki. Byłoby super.
Moje konto konkursowe jeszcze do 30.07 było na 5 miejscu i w zasadzie bez szans na obronę tej pozycji, bo mimo specyfikacji, że chcę konto z lewarem 1:100 OANDA otworzyła mi, jako klientowi z EU, z automatu z lewarem 1:30, a moja interwencja i tłumaczenie, że jest to konto konkursowe nic nie pomogła. Najlepsze jest to, że w ustawieniach konta ciągle widniał lewar 1:100, a transakcje odbywały się na 1:30. Traci się zaufanie, a broker wiarygodność. No nic, OANDA to jeden z większych graczy na rynku, ale nie polecam.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.>>>>
Wracając do obrony piątej pozycji, to było to niemożliwe, gdyż Kamil otworzył shorty na us30 na 31 lotów i nawet gdybym skopiował to zagranie, to miałbym dużo mniejszą ekspozycję i w konsekwencji i tak zostałbym ograny :-). Miałem pecha, że akurat 31.07 było dniem decyzji FED, która mimo że rzuciła rynkom dopalacze w postaci obcięcia stóp procentowych, to jednak liczono na więcej i indeksy zareagowały spadkami zamiast wzrostami, a Kamil wygryzł nie tylko mnie, ale również Kubę, który przestał handlować.
Na otarcie łez moje konta live w tym dniu sporo zyskały, bo miałem parę shorts na Nasdaq. Equity na koncie Long Term Emer FX osiągną nowy pułap, co wykorzystałem do pozbycia się sporo stratnych pozycji, aby zrobić sobie miejsce na nowe. Między innymi pozbyłem się długich pozycji na AUDUSD i EURJPY co z dzisiejszej perspektywy okazało się dobrym ruchem.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
To tyle tytułem wstępu. Wracając do tytułu post'u to chcąc jakoś porównać swoje wyniki z ostatnich dwóch konkursów zastosowałem współczynnik oparty na różnicy lewarów na jakich trejdowałem.
Dzieląc przez siebie lewary: 500:30=16.6 – gdybym więc w ostatnim konkursie trejdował na tym samym lewarze co w poprzednim to moje pozycje mogłyby być o tyle razy większe, lub też zawierałbym ich więcej (bardziej prawdopodobne bo tak właśnie było we wcześniejszym konkursie). Mnożąc mój wynik z ostatniego konkursu przez ten współczynnik (25.5%x16.6) daje 425% i to jest miłe, bo oznacza, że mój trejding w tym konkursie poprawił się w stosunku do poprzedniego. Gdybym w ostatnim konkursie (TDC-III) trejdował na lewarze 1:100, to teoretycznie mój wynik byłby ok. 85% = [(100/30)*25.5%)] i to dałoby mi 3 miejsce :-)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Co jeszcze? Mój wynik został osiągnięty w oparciu o dużo mniejszą liczbę transakcji. Było ich 106 w porównaniu z 218 w poprzednim konkursie, ale najbardziej jestem zadowolony z faktu, że w tym konkursie equity na moim koncie nie zanotowało obsunięcia większego niż 10%...chociaż nie mam 100% pewności, bo na samym początku mogło to być trochę więcej (equity poniżej $9,000), ale z pewnością w żadnym momencie nie przekroczyłem 20% i mam tu na myśli również scenariusz kiedy wartość konta ciągle rośnie. Np. kiedy konto osiągnęło $11,000 to już nigdy nie spadło poniżej $10,000. Za dodatkowy atut uważam jeszcze to, że miałem prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany portfel, tzn. swój model trejdowania wypróbowałem na większej liczbie instrumentów niż jakikolwiek inny trader z czołówki konkursu. Nigdy nie obstawiałem jakiegoś jednego konkretnego instrumentu w nieproporcjonalnie dużej ekspozycji w stosunku do innych. Dodatkowo fakt, że osiągnąłem lepsze wyniki od czwórki, która pokonała mnie w poprzednim konkursie też nie jest bez znaczenia dla mojego ego :-)
Podsumowując, to mimo, że NIE udało mi się zająć premiowanej pozycji konkurs uważam za bardzo udany i nie czuję się przegrany. Niestety nie było takich emocji jakie towarzyszyły mi w poprzednim, gdyż zdawałem sobie sprawę, że z lewarem 1:30 nie jestem w stanie konkurować ze szczęściarzami jadącymi 100km/h :-)
Pozdrawiam i niech się Wam pipsuje.

 • 4
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • Agata2 years ago

  Gratulacje, piękny wynik.

  1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Dziękuję Agatko i mam nadzieję, że w następnym konkursie oboje będziemy zadowoleni ze swoich wyników :-)
   Pozdrawiam

   0