Konkurs - 2

$0.04

0.18 $ earned

37 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Przeczytałem jeszcze raz regulamin. Brawo za u-standaryzowanie konkursu, tzn. wszyscy mają zacząć z $10K.
(nie wiedziałem o tym kiedy otwierałem konto do konkursu....otworzyłem z $10K, bo to wydawała mi się odpowiednia kwota).
Nie wolno dokonywać wpłat.....super. Czyli będzie można łatwo sprawdzić, czy zysk na koncie koresponduje z kapitałem początkowym.
Nie rozumiem tylko dlaczego konto można rejestrować do 27.05.2019....czemu niby ten pomysł ma służyć?
Wybaczcie panowie organizatorzy, ale dość *********** pomysł.
Nie wykluczone, że ta zasada jest odpowiedzialna za to, że konkurs ma się zacząć jutro, a zarejestrowane są tylko 4 konta. Poza tym, możemy mieć sytuację, że jakiś kamikaze wskoczy na 4 dni przed zakończeniem konkursu, postawi wszystko co ma na jeden trejd i wydyma wszystkich tych, którzy trochę się napracowali na swój wynik. Można się sprzeczać i twierdzić, że to jest ok, ale gdzieś pod skórą czuje się, że to jest nie fair.
Abstrahując od tego, że wydłużenie konkursu do miesiąca miało czemuś służyć, tzn. wg mnie bardziej odpowiedzialnemu średnioterminowemu trejdowaniu, a tutaj ta zasada otwiera bramy do szarżowania.
Co jeszcze? Sprawdzałem przypadkiem konto jednego z uczestników pierwszej edycji. Ma ciągle otwarte pozycje, Nic w tym złego, ale żeby te wyniki można było jakoś kiedyś w przyszłości zweryfikować, to przy zakładce że jest to konto konkursowe powinna być dołożona data/okres trwania konkursu. Tak, aby ktoś kto jest zainteresowany konkursem mógł sprawdzić, czy wynik który obecnie widnieje przy koncie został osiągnięty w czasie konkursu, czy też konto było aktywne również po konkursie.
Podsumowując: dobry pierwszy krok w ustalaniu takiego samego depozytu początkowego dla każdego. Mam nadzieję, że w przyszłości standardowy również będzie lewar. I mam nadzieję, że TDC pójdzie tą drogą, tzn. udoskonalaniem regulaminu konkursu, bo jako taki jest dobrym pomysłem na przyciągnięcie nowych i aktywnych trejderów do tej strony, a przecież o to chodzi.
A w przyszłości: może konkurs całoroczny, z inter-nagrodami za wyniki miesięczne (pisałem już o tym). Można też pobawić się w inne statystyki i wyróżniać trejderów za to co jest istotne w trejdowaniu: np stosunek zyskownych trejdów do stratnych, najwyższy przeciętny zysk na trejdzie (czyli umiejętność wyciągania maksymalnych zysków z otwartych pozycji), nagradzanie kont, które miały najmniejsze obsunięcia itp itd....wiele możliwości, aby wyszukiwać potencjalnie najlepszych trejderów.
Tymczasem, pozdro.

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE