Konkurs TMS - wyniki Pierwszej Rundy, czyli pierwszego tygodnia

$0.00

0.01 $ earned

7 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Ponieważ nigdy wcześniej nie brałem udziału w konkursach to zastanawiałem się, jak dalej konkurs się potoczy. Pod koniec tygodnia już dobrych parę par było wyłączonych z trejdowania w tym ta, na której miałem główne pozycje, czyli EURNZD.
Dzisiaj patrzę, wszystkie moje pozycje są pozamykane, a wartość konta przywrócono do 10,000 EUR.
No i teraz wiem, dlaczego zwycięzcą nie koniecznie będzie ten, kto będzie miał największy zwrot na koniec 3 tygodni, tylko ten kto zajmie najwyżej punktowane pozycje w 3 kolejnych tygodniach konkursu. Oczywiście to może koincydować, ale nie musi. Przywrócenie środków na koncie przywraca do gry wszystkich tych co zagrali 'va banque' i wyczyścili swoje konta w pierwszym tygodniu. No i tu należą się GRATULACJE dla TMS, bo zamiast uczyć odpowiedzialnego inwestowania uczą czystego hazardu. I dziwić się, że później w oficjalnych komunikatach dobrze ponad 80% indywidualnych inwestorów traci swoje fundusze w ciągu pierwszych paru miesięcy trejdowania bo nasuwa się pytanie; ilu jest takich, którzy myślą, że jak udało się na DEMO, to może na 'LIVE' też tak będzie?
Według mnie takie konkursy powinno się zakazać, a KNF powinien się temu bliżej przyjrzeć. Jeżeli misją brokerów jest uczenie ludzi traktowania rynku kontraktów terminowych jak KASYNO, to zmiany lewarów w niczym nie pomogą. Wręcz przeciwnie, trejderzy po otwarciu kolejnych transakcji będą mieli mniej dostępnych środków na przetrzymanie obsunięć czy ewentualnych strat i tym samym będą szybciej dostawać margin calls. Ci, którzy będą ograniczać straty używając SL po jakiejś pechowej serii strat też będą musieli dopłacać do konta, bo będzie za mało środków, aby dalej trejdować i w ten sposób będą z ich kont bankowych wysysane kolejne fundusze.
W Belgii zakazano handlowania na kontraktach, a w Turcji wprowadzono lewar 10:1, aby skutecznie zniechęcić potencjalnych frajerów, którzy myślą, że na spekulacji można się wzbogacić. No cóż, u nas skoro brokerzy chcą robić za kasyna to brakuje tylko tego, aby ich opodatkować tak jak kasyna, a cały ten biznes zdechnie. Nie będzie nawet o czym pisać :-)

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE