Konto: Long-Term EmerFX

$0.30

0.60 $ earned

12 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
last year

Otwarcie tego tygodnia rozpoczęło się kontynuacją piątkowych nerwowych nastrojów po ogłoszeniu nowych taryf celnych przez USA.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Kontrakty na indeksy kontynuowały spadki, więc zdecydowałem się na zamknięcie jednej z krótkich pozycji z rekordowym w tym roku zyskiem ponad 230 PLN (najczęściej zadowalam się 100p co daje zyski na poziomie 30-40 PLN, chociaż w tym roku jest nie mało pozycji zamykanych z mniejszymi zyskami). Oczywiście teraz żałuję, że nie zamknąłem też i drugiej pozycji, która była na plusie trochę ponad 120 PLN, ale nie chciałem zostać bez shorta na tym instrumencie. Obecnie liczę na to, że zostawiona pozycja wyjdzie na minus bo mam oczekujące zlecenia Sell Limit na poziomie 7650 i drugie po 7800
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Inne dobre decyzje to zamknięcie jednego ze shorts na USDCHF (para się odbiła), długiej pozycji na EURNZD (ta zaczęła spadać i czeka otwarcie zlecenia Buy Limit)
Dobrą decyzję było również ustawienie Sell Limit na złocie na poziomie 1546, które otworzyło się o piątej nad ranem, jest już na fajnym plusie i zabezpieczone SL.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Jeżeli chodzi o USDCHF to tą parę całkiem dobrze udało mi się wyczuć w piątek. Udało się zamknąć długą pozycję przed spadkami, co zaoszczędziło mi parę złotych, a później tak jak napisałem wcześniej, w nocy po spadkach zamknąłem shorta, tak, że ostatnie wahania kursowe w miarę sensownie wykorzystałem. W tej chwili mam 4 pozycje, dwie długie, dwie krótkie i czekam na rozwój sytuacji.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
GBPCHF (buy): uparłem się, że dociągnę do TP (1.22000) i nie zamknąłem. Szkoda, bo od szczytu spadło w pewnym momencie dobrze ponad 200p, ale wydaje się, że wraca do wzrostów. No nic, pozycja jest zabezpieczona SL, SWAP jest dodatni więc moża być cierpliwym.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Podsumowanie: myślę, że na rynkach ciągle króluje nerwowość i niepewność. Z drugiej strony widać, że rynki czekają tylko na uspokojenie się sytuacji i chociażby jakieś okruchy pozytywnych wiadomości, aby jeszcze trochę pójść do góry. Nie mniej, wydaje się, że to jest jak czekanie na kolejną dawkę dopalaczy, które chociaż na chwilę poprawią nastroje. W dłuższym terminie chyba należy się spodziewać głębszych korekt na indeksach i wydaje się, że rozsądne budowanie krótkich pozycji nie powinno wyrządzić większej krzywdy. Jeżeli przyjdą wzrosty, to stopniowe, jeżeli pojawią się spadki to jest duża szansa, że będą lawinowe, bo na panikę nie ma mądrych:-)
Pozdrawiam i niech się Wam pipsuje

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE