Krótszy tydzień handlowy

$0.03

0.14 $ earned

71 views

Click to zoom in
Marcin Kiepas
Marcin Kiepas added a new post
2 years ago

Rozpoczynający się tydzień będzie dla inwestorów z Polski krótszym tygodniem handlowym. Wszystko za sprawą wolnego czwartku, kiedy wypada Boże Ciało. Na rynkach finansowych będzie to jednak tydzień bardzo gorący. Przede wszystkim o polityce monetarnej będzie decydował amerykański Fed. Dodatkowo będą też mieć miejsce posiedzenia Banku Japonii, Banku Anglii i Banku Norwegii.

Ważnym wydarzeniem rynkowym będzie piątkowa seria wstępnych odczytów indeksów PMI za miesiąc czerwiec od Japonii, przez Europę, aż po USA. Z innych wydarzeń należy wymienić publikację m.in. niemieckiego indeksu ZEW, amerykańskich indeksów NY Empire State i Fed z Filadelfii, czy brytyjskie dane o sprzedaży detalicznej i inflacji.

Cała seria danych napłynie również z polskiej gospodarki. Jeszcze dziś będzie to inflacja bazowa (prognoza: 1,7 proc. R/R). W środę inwestorzy poznają raporty o przeciętnej płacy (prognoza: 7,2 proc. R/R) i zatrudnieniu (prognoza: 2,9 proc. R/R), a także dane o koniunkturze konsumenckiej. Tydzień zamknął natomiast piątkowe dane o cenach produkcji (prognoza: 1,6 proc. R/R), produkcji przemysłowej (prognoza: 7,3 proc. R/R), koniunkturze gospodarczej i protokół z ostatniego posiedzenia RPP.

  • 2
  • Comment
    0
ADD IMAGE