Kurs franka w 2018 r. - podsumowanie.

$0.07

0.34 $ earned

170 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
2 years ago

Podsumowanie techniczne pary kursu franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN
W 2018 miało miejsce 314 sesji handlowych na parze frank szwajcarski do polski złoty.
154 sesje dzienne zakończyły się spadkami, a w przypadku 160 cena zamknięcia znajdowała się powyżej ceny otwarcia. Rok 2018 otworzył się ceną na poziomie 3,56 a cena zamknięcia znajdowała się w okolicy 3,81PLN co daje od otwarcia do zamknięcia 7% wzrostów.

Minimalny kurs franka w 2018 roku to 3,468 PLN i miało to miejsce 20 kwietnia, 143 dni później kurs CHFPLN osiągnął swoje roczne maksima czyli 3,863 PLN.
Kurs minimalny w stosunku do otwarcia to strata 2,78%, a różnica między kursem minimum a maximum wynosiła 11,57%, więc nie możemy tu mówić o braku zmienności. Kupując franka szwajcarskiego na początku roku, konto do 31 grudnia powiększyło by się o około 8,5%.

 • 2
 • Comment
  4
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Dobry post....ale czy różnica pomiędzy 7% i 8,5% wynika z naliczonych SWAPS??? ....albo coś tutaj mało byłeś precyzyjny, albo znowu ja coś nie zrozumiałem :-). Jakbyś miał trochę czasu to mógłbyś opracować taką tabelkę z podstawowymi parami :-), czyli roczny OHLC :-), do tego największe dzienne zyski… Show more

  0
  • JONI2 years ago

   Takie analizy mają sens gdy wiemy z jakiego powodu dzieje się to co się dzieje. W przeciwnym razie można to odnosić do faz księżyca i efekty bezie ten sam.

   0
   • BitBoy2 years ago

    Joni ale to jest techniczne( czystko statystyczne) podsumowanie roku 2018. Nie bardzo rozumiem gdzie bym tu miał wcisnąć fazy księżyca;). To jest raczej info dla kogoś kto kieruje sie statystyką i matematyką otwierając pozycje

    0
   • Emerald-FX
    Emerald-FX2 years ago

    Ja myślę, że inwestowanie w oparciu o fazy księżyca to dobra strategia. Problem polega na tym, że jeszcze jej nie opanowałem :-)
    PS. poza tym JONI, też nie wiem o co Ci chodzi :-). BitBoy niczego tutaj nie prognozował. Być może obecna faza księżyca ma na Ciebie jakiś wpływ. Ciekawe czy przypłyniesz czy…
    Show more

    1