Long Term EMER FX – krótka aktualizacja strategii i mała samopromocja :-)

$0.05

0.24 $ earned

48 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Ponieważ nie zmieniłem jeszcze opisu konta, to małe sprostowanie i okazja do pokazania zamkniętych pozycji ze strony platformy, gdyż jedną z niewielu zalet MT4 jest to, że ładnie pokazuje na zielono transakcje, które uderzyły w TP, co nie jest tak wyraźnie widoczne na TradingDot.com, która z kolei ładnie pokazuje zyski w pipsach i procentach. Sam fakt, że większość transakcji uderza w TPs nie miałoby tak dużego znaczenia, gdyby nie to, że każda z nich przynosi ponad 100p. Jeżeli jest mniej, to na zamknięciach 'z ręki'. Z drugiej strony strategia STTS zakłada przesunięcia TPs, więc wcześniej czy później pojawią się transakcje, które będą zamykane na niższych zyskach czy nawet stratach. Będzie dla mnie to coś nowego, bo do tej pory niechętnie zamykałem pozycje na stratach (no chyba, że to była konieczność taka jak wpadka na SREBRZE, kiedy to otworzyłem zbyt dużą pozycję i na samym spreadzie konto straciło prawie 10%). Stratne pozycje do tej pory zostawiałem na koniec roku, stąd jeżeli rzuci się okiem na wykres konta LT-EMER-FX widać dramatyczny spadek pod koniec ub roku, co wynika z tego, że pozamykałem wszystkie transakcje również te stratne.
W sierpniu dorzuciłem do konta 3,000 PLN, aby od września zmienić sposób trejdowania, gdyż poprzednia metoda, w której kierowałem się głównie moim wskaźnikiem EmerFX, wymagała wiele cierpliwości i przy rynku, który mamy w tym roku pozwalała na otwieranie niewielu transakcji. Nie mniej dzięki temu wskaźnikowi udało mi się wprowadzić dyscyplinę w trejdowaniu i wypracować ponad 50% zysku w zeszłym roku. A w tym roku dzięki temu wskaźnikowi zawierałem m.in. tylko długie pozycje na USDCHF (no może jedna była krótka) i tylko krótkie na NZDCAD, a każda z transakcji przyniosła profity (obecnie na tej parze mam otwarte długie pozycje).
Zmiana strategii przyniosła już widoczne i oczekiwane skutki. O ile w lipcu zamknęły się tylko 2 transakcje, a w sierpniu 4, o tyle, we wrześniu było już 9, a do połowy obecnego miesiąca jest już 14, z czego tylko 3 zamknięte przed osiągnięciem TP co ładnie widać na załączonym obrazku.
Samo konto również zaczęło znacznie lepiej funkcjonować, tzn. przynosić zyski, chociaż muszę przyznać, że wynik podawany na TD.com nie jest precyzyjny.
Zachęcam wszystkich do rejestrowania swoich kont na TradingDot.com i udowadnianiu, że na FX można zarabiać trejdując, a nie tylko na marketingu, pisząc, czy też pokazując webinary jak należy trejdować. Chociaż...... nie ma w tym nic złego, też chciałbym zarabiać na youtube :-).....tylko uważam, że sam jeszcze nie wykazałem się na tyle, abym mógł innym mówić jak to się robi.
Poza tym zarejestrowanie konta i pozwolenie niezależnemu portalowi oceniać nasze wyniki jest sprawdzaniem samego siebie i początkiem budowania swojej wiarygodności jako tradera. Można pisać 'idee' na transakcje, sam je czasami czytam, ale jak długo nie są one poparte niezależnie potwierdzonymi długoterminowymi wynikami to mają raczej niewielką wartość, bo to że czasami uda się komuś wrzucić jakąś szczęśliwą i dochodową transakcję o niczym jeszcze nie świadczy. Lubimy chwalić się sukcesami szybko zapominając o wpadkach, lub raczej licząc na to, że inni ich nie zauważą czy też nie zapamiętają.
Pozdrawiam i niech się Wam pipsuje.

PS. Przy okazji, chciałem również podziękować wszystkim, którzy obserwują konto,, bo jest to motywujące, aby nad nim dalej pracować :-). W tym tygodniu liczba obserwujących przekroczyła 100 co m.in. zmobilizowało mnie do tego, aby napisać powyższy komentarz.

 • 6
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • wieslaw moskalski
  wieslaw moskalski3 years ago

  z tym podpinaniem konta to roznie bywa,musi byc koniecznie mt4 a ja naprzyklad nie lubie tej platformy i mam tylko demo konto na mt4. pozd.

  2
  • Emerald-FX
   Emerald-FX3 years ago

   Wes, ja też MT4 nie darzę jakąś specjalną sympatią. Tak jak w opisie konta, zatrzymałem go ze względu na to, że może być tutaj zarejestrowane i oceniane. Analizy do handlowania przeprowadzam na innej platformie. Jeżeli przeprowadzasz jakieś transakcje na wspomnianym koncie demo i prowadzisz je tak jakbyś… Show more

   1