moje podejście podczas konkursu

$2.24

10.65 $ earned

5324 views

Click to zoom in
Kamil
Kamil added a new post
2 years ago

Cześć wszystkim! Pierwszy post na portalu zaczynam od skomentowania mojego handlu podczas konkursu(zgodnie z regulaminem konkursu), w którym udało mi się zająć miejsce w pierwszej piątce. Hurrra!!! Dwa dni przed końcem jak zauważyłem, że moje equity spadło do 11000, a Pan Emerald ma spokojnie ponad 13.000 pomyślałem, że nie ma już szans. Jednak myliłem się... Ale zacznijmy od początku:

1. Handel zacząłem od kilku zleceń (8-10) na USDCAD przeciwko głównemu trendowi, czyli na buy'a. Liczyłem, że jeżeli będzie właśnie w tym miesiącu odbicie to pozwoli mi to ładnie zarobić. Udało się. Na 5 z tych zleceń zgarnąłem około 100-120 pipsów, na reszcie po około 40 parę pipsów. Chyba z 5 tych zleceń zamknąłem kolejnego dnia, co dało mi ponad 30% zysku, a resztę trzymałem do samego końca, co okazała się też dobrą decyzją.

2. W ten sam dzień otworzyłem jeszcze dwa selle na USDJPY, tutaj zgodnie z trendem. Pomyślałem, że jeżeli jednak dolar będzie się osłabiał to stratę na kanadyjczykach zniweluje zagraniem zgodnie z trendem na USDJPY. Z perspektywy dłuższego czasu widać, że spadł w dół. Jednak tutaj ważna lekcja - miejsce dołączenia do trendu może nie jest najważniejsze, ale odgrywa bardzo ważną rolę w podejmowaniu decyzji z prowadzeniem pozycji. Pierwsze zlecenie wybiło mi na SL, drugie zostawiłem dłużej, obserwowałem i w pewnym momencie spękałem wychodząc z ręki.

3. NZDCAD dzień później zagrane zgodnie z trendem spadkowym. Dwa zlecenia. Tutaj popełniłem taki błąd że obserwowałem konkurencję, chciałem szybko wskoczyć wyżej i bez potrzeby zamknąłem z ręki te pozycje.

4. I teraz chyba najciekawsze. Na pewnej grupie na FB podpatrzyłem, że tamtejsi gurru obstawiają na umocnienie się EURUSD. Zamiast podjąć decyzje sam, zaufałem tym komentarzom i wszedłem dwoma buy'ami na EURUSD. Trzymałem je do samego końca konkursu i skończyły się stratą około 30% od wyjściowego balansu.

5. W każdym razie widok że moje equity spada z 18k na 11k dzień przed końcem spowodowało mobilizację i szybkie przeorganizowanie sił. Pozamykałem część pozycji, gdzie stwierdziłem że nie ma szans na duże ruchy i wszedłem trzema sell'ami w dow jones przed decyzją FOMC. To właśnie te trzy zlecenia w ostatni dzień konkursu zapewniły i premiowane miejsce. Każda z tych trzech transakcji zarobiła ponad 22%.

Mam nadzieję, że wkrótce będzie kolejny konkurs. Bardzo ciekawa inicjatywa. Wcześniejsze dwie edycje obserwowałem z boku.

 • 4
 • Comment
  3
ADD IMAGE
 • Storek2 years ago

  Sam widzisz, ile warci sa ci GURU ;)

  2
  • Dawid Augustyn
   Dawid Augustyn2 years ago

   Dzięki za opis i powodzenia w kolejnych edycjach

   1
   • Larcz
    Larcz2 years ago

    No i jaki wniosek?Jak ktoś coś pisze mówi to możesz ale nie musisz się z nimi zgadzać a już na pewno nie działaj pod wpływem czyjejś opinii. Trzeba myśleć samemu i samemu radzić sobie z efektami podjętych decyzji.

    1