MONKEY FX - 58th trading session - Co ważniejsze? Analiza czy metodologia?

$0.00

0.00 $ earned

0 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Poniedziałek: tylko jedna transakcja uderzyła w TP....wczoraj Monkey przeprowadziła transakcje przed północą, ale była za bardzo zmęczona, aby publikować dane z ostatniej sesji. Więc robi to teraz...Już wiadomo, że dzisiaj, tzn we wtorek jedna transakcja się zamknęła, co widać na screen print. Do kalkulacji wyniku konta, jest brana kwota z print screen, ale stan podanych otwartych pozycji jest na moment przeprowadzenia transakcji. Mimo, że obecnie jest otwartych 115 pozycji (w chwili pisania 114), to ekspozycja netto wynosi tylko 19. Oznacza to, że ruch rzędu 100-300 pipsów w jakąkolwiek stronę powinien spowodować zamykanie się sporej liczby transakcji. No nic, czekamy, chociaż pomału tracimy cierpliwość :-)
Total Opened Positons: 290
Total Closed Positions: 175........................Total pips: 17,500...................Value of closed positions ; 5,598.29 PLN
Open Active Positions: 115........................Net Open Positions: 19
Open Balance: 11,869.76 PLN...............Equity: 11,497.01 PLN.............Open Positions (LOSS): (-5,057.58 PLN)
Return: ( --3,14%)
UWAGA: dla tych, którzy wcześniej nie obserwowali mojej MonkeyFX. Jest to konto demo, a eksperyment polega na codziennym losowym otwieraniu pozycji na 5 wcześniej wybranych parach. Ta zabawa ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytanie (oczywiście w bardo uproszczony sposób), co ma większe znaczenie, analiza, czy metodologia. Być może większe znaczenie od naszych przemyśleń ma brak strachu przed wchodzeniem w nowe pozycje, zakładając, że otwierane pozycje są relatywnie małe w stosunku do kapitału na koncie. W tym przypadku jest to 1K. Jak na razie wygląda to obiecująco, bo wartość konta w najgorszym momencie spadła o ok. 21% i do tego trwało to tylko przez jeden dzień. Myślę, że nie jeden trejder chciałby być w takiej sytuacji, kiedy jego konto spada o 20% i trwa to tylko dobę. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Prawdziwy test nastąpi kiedy zmienność na FX zmieni się na tyle, że więcej pozycji będzie się zamykało (czyli ponad 5) niż otwierało, a ekspozycja netto wzrośnie. Przy okazji przypominam, że jednym z założeń tego eksperymentu jest to, że w sytuacji kiedy ekspozycja netto wyniesie 50K (= 50 pozycji) to nie wchodzimy w nowe transakcje dopóki ta ekspozycja nie spadnie poniżej tej granicy, bo jakieś nawet proste ograniczenia przed wyczyszczeniem konta muszą być wzięte pod uwagę. W końcu nawet MonkeyFX nie jest forex'owym samobójcą :-)
Pozdrawiam i niech się Wam pipsuje.

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE