MONKEY FX - rzuca wyzwanie wszystkim trejderom

$0.05

0.25 $ earned

50 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
4 years ago

Sorry, ale chyba przez pomyłkę usunąłem ten POST bo go nie mogę znaleźć....a zasady są bardzo ważne
MONKEY FX - nowy gracz na TradingDot....i pyta: Kto mi podskoczy?
Analizy, przemyślenia i przewidywania - poświęcamy im mnóstwo czasu, ale czy są one coś warte? Zainspirowany książką "A Rendom Walk Down Wall Street" (dawno czytana i już prawie zapomniana) postanowiłem to sprawdzić? Jakie wyniki przyniosą zupełnie przypadkowe transakcje? Małpa ma nad nami zasadniczą przewagę. Nie myśli i nie boi się wchodzić w transakcje. Ale, żeby mi całkiem nie oszalała to wprowadziłem pewne zasady i dałem do dyspozycji konto DEMO na CMC.
Zasady gry:
1/ wybraliśmy pięć par: AUDUSD, EURCAD, EURUSD, USDCAD, USDJPY - wybór par nie do końca przypadkowy. Mają jedną wspólną cechę, ale to zagwozdka dla tych, którzy chcą ją rozwiązać. Nie mniej jednak mamy pewną dywersyfikację portfela: pięc różnych walut
2/ Wybór transakcji: BUY czy SELL - polega na podrzuceniu ulubionych 3 monet Małpy. Wygrywają 'Orzełki' to BUY, wygrywają 'Reszki' to SELL
3/ CODZIENNE LOSOWANIE będzie starała się przeprowadzić zaraz PO PÓŁNOCY ale zastrzega sobie, że czasami może mieć poślizgi lub nawet sobie odpuścić :-)...i zarządzić przerwę bo kto wie, może wyjedzie na wakacje?
3/ Małpa nie lubi myśleć i nie boi się ryzyka, więc: ZERO STOP LOSS'ów. Poza tym, jak raz będzie BUY, a innym razem SELL to ekspozycja będzie się balansować - a jednak coś tam myśli :-)
4/ Małpa chce w miarę szybkie (says: give me my bananas), ale sensowne profity, więc wszystkie TAKE PROFITS ustawia na 100 pipsów.
5/ Wytłumaczyłem jej, że chociaż środki do dyspozycji ma calkiem spore, to jednak musimy wprowadzić pewne limity, więc maksmalna ekspozycja będzie ograniczona do 50 minilotów (50 x 0,01) NETTO. Więc jeżeli na parze będą otwarte pozycje 5 x 0,01 (SELL) i 9 x 0,01 (BUY) to ekspozycja netto będzie 0,04,... czyli mnóstwo miejsca do zabawy nim wyczerpie limit transakcji.
I to już chyba wszystko. MONKEY FX przyjmuje zakłady - 100zł od trejdera. Maksymalnie jest w stanie przyjąć 20 zakładów. Zarejestruj konto na TradingDot do KOŃCA KWIETNIA i zgłoś ochotę przystąpienia do zakładu. Pobij w tym konkursie MONKEY FX na koniec roku i stówa jest twoja :-), ale jak przegrasz to TY robisz przelew na konto FX Emerald....as they say: no free lunch buddy
Czy są jakieś pytania??? Zaczynamy z balansem 11,869.76 (słownie: jedynaście tysięcy - osiemset sześćdziesiąt dziwięć złotych - 76 gr)
MONKEY FX czeka na śmiałków :-) i już zrobiła pierwsze transakcje.

 • 1
 • Comment
  3
ADD IMAGE
 • 0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX4 years ago

   NO tak, myślałem, że wrzuciłem to jako post. Zacząłem sprawdzać i wpadłem w panikę :-), że publikuję ekran z otwartymi pozycjami, a bez opisu idei. Chyba jakiś niewyspany jestem. Ale w ideach nie zajmuje dużo miejsca, wiec może ją zostawicie...a jak usuniecie to też nie mam problemu. Tymczasem pozdro Show more

   0
   • Paweł Augustyn
    Paweł Augustyn4 years ago

    Nie ma potrzeby usunięcia, niech zostanie, więcej ludzi zobaczy... Co do wyzwania, moje pierwsze pytanie. Rozumiem, że na realnym koncie podejmujesz wyzwanie? :)

    0