News: serious and with........... a smile

$0.01

0.06 $ earned

29 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
4 years ago

CFTC - dane pokazują. że spekulanci zamykają swoje 'short USD positions' - wg ostatnich danych są na najniższym poziomie od 7 tygodni. (No cóż, mają małe opóźnienie. Ja już od dawna stawiałem na long USD)

Arabia Saudyjska kombinuje, aby ceny ropy poszły w górę, tak do mniej więcej $80 za baryłkę, ale Iran nie chce współpracować.

Fed's Bostic (członek z prawem głosu i 'gołębin nastawieniu') - twierdzi, że oczekuje 2-4 wzrostów stopy procentowej jeszcze w tym roku w zależności od danych gospodarczych. Jeżeli 'gołębie' ćwierkają o podnoszeniu stóp procentowych, to pewnie będzie to miało miejsce. Wniosek - lepiej nie shortuj USD

Mr Morneau - kanadyjski Minister Finansów - twierdzi, że negocjacje w ramach NAFTA podążają we właściwym kierunku. Wniosek: właściwy kierunkek rozmów i wyższa cena ropy, to powinno być dobre dla CAD. Czyżby NZDCAD mimo kilkutygodniowego spadku ciągle miało spadać? Yes, please, don't stop and keep going down :-)

Poniedziałek:
Air France-KLM...akcje spadają ponad 12%.......parę minut później i jest już (-14.01%)...jak to dobrze, że nie miałem kasy, aby kiedyś w to zainwestować :-)
USD - nie chce spadać
Mówi się, że EU rozważa wprowadzenie ograniczeń na niektóre towary, aby dogadać się w sprawie amerykańskich taryf celnych
Nestle płaci $7.2 mld, aby sprzedawać kawę z logo Starbucks
TradingDot.com - szykuje podobną ofertę :-)
USDCHF - próbuje przebić 'last week high' - mimo, że ostro pod górę, to ten pociąg ciągle jedzie. Próba zatrzymania może grozić rozjechaniem :-)
GBP - na razie zastanawia się co ze sobą zrobić ;-)
ROPA - przebija $70 - i nie wiem, czemu to taka sensacja. Na TradingDot.com Piotr Majda już dawno to zapowiadał, więc TUTAJ NIKT SIĘ NIE DZIWI :-)

  • 5
  • Comment
    0
ADD IMAGE