Opis konta podczas konkursu

$3.25

16.27 $ earned

8135 views

annaFX
annaFX added a new post
2 years ago

Cześć wszystkim. Wsumie nie bardzo udzielam się na portalach i forach wole, zacisze własnego kompa. Na tradingdot niestety albo „stety” zostałam zmuszona do napisania kilu słów o moim handlu. A więc do dzieła :)
Wielkość pozycji
Takie mam założenie że przy 10k moja pozycja to 1 lot. Jeśli mam większe depo lub mniejsze zawsze pozycje zmniejszam proporcjonalnie, czyli przy 100k USD wielkość pozycji to 10 lotów, a przy 100 USD wielkośc jednej pozycji będzie 1 micro. Wielkośc straty „reguluje” odległością SL od wejscia. Nie dopuszczam do straty większej niż 5 % na jednym zleceniu. W tym konkursie jeśli dobrze pamiętam 2 razy ( lub 3) złamałam tą zasade.
Jakie instrumenty
Na początku konkursu próbowałam wstrzelić się w coś z aud bo to fajnie długie ruchy generuje. Efekt tego był taki że albo zlecenia mi nie wchodziły( dużo dawałam zleceń oczekujących ze względu że mam 9 miesiączną córeczkę i muszę się nią zajmować i nie zawsze mogłam być przy laptopie), albo zaliczałam strate. Zasadę mam taką, że jak jakiś instrument mnie nie „lubi” w danym momencie to szukam czegoś innego, przesiadłam się więc z euraud audusd na GBPUSD i USDCHF. Do tego zestawu dołożyłam edka( z różnym skutkiem). W czasie konkursu cały czas obserwowałam co robią ( jakie pary mają w portfelu ci najlepsi) i wielu handluje na niemieckim indeksie. Ze względu że to konkurs i nie ma czasu na czekanie postanowiłam iśc daxa. Ostatni konkursowy tydzień, dax zaliczał spadki więc otwierałam krótkie pozycje, nic lepszego mo nie przychdziło do głowy ;)
Dużo selli na daxie, oczywiście wielkości 1 lota pozwoliło mi zyskać 83% i dostać się do nagradzanej piatki.

 • 2
 • Comment
  1
ADD IMAGE
 • Emerald-FX
  Emerald-FX2 years ago

  Witaj Aniu, oczywiście gratuluję wyniku.
  Zastanawiam się, czy handlujesz też na live account, a jeżeli tak to jak Ci idzie?
  Jeżeli masz takowe to byłoby fajnie gdybyś je tutaj zarejestrowała, bo jak się domyślasz konkursy rządzą się swoimi prawami, a live trading swoimi. Zabawa, zabawą, fajna sprawa…
  Show more

  0