Poniedziałek (6.08.2018) - Wiadomości: to i owo....

$0.06

0.30 $ earned

61 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

GBP: dlaczego nie może się odbić? Brytyjski minister handlu, Liam Fox, w wywiadzie opublikowanym w sobotnim wydaniu Sunday Times stwierdził, że szanse na rozwód z EU bez umowy co do przyszłych relacji wynoszą 60/40. Winą za ową sytuację obciąża jak to mówi, 'nieprzejednaną' komisję europejską, która jakoby dążyła do 'no deal Brexit'u'. Jeżeli nastąpi wyjście GB z UE bez porozumienia to GB wróci do handlu zgodnie z zasadami WTO (World Trade Organization) w marcu 2019. Większość ekonomistów jest zgodna co do tego, że 'no deal Brexit' boleśnie odbije się na piątej gospodarce świata dla której EU jest głównym partnerem handlowym, a będzie to między innymi związane z wprowadzeniem ceł na towary imporotwane z GB.
Zwolennicy Brexitu z kolei przekonują, że w dłuższej perspektywie gospodarka GB zyska na wyjściu z UE.
W piątek Mark Carney, prezes Bank of England, stwierdził, że szansa na 'no deal Brexit' staje się 'niekomfortowo wysoka'
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
CAD: Kanada vs Arabia Saudyjska – doszło do starć dyplomatycznych i odwołania ambasadorów po tym jak Kanada zaczęła się domagać uwolnienia aktywistów działających na rzecz praw człowieka, wśród których znalazły się również osoby posiadające obywatelstwo kanadyjskie.
Roczna wymiana handlowa między oboma krajami jest wyceniana przez Canada Saudi Business Council na $3.7 mld. Nie wiadomo jak cała sytuacja odbije się na największej umowie w historii kanadyjskiej zbrojeniówki opiewającej na $13 mld podpisanej w 2014 przez kanadyski oddział amerykańskiej grupy zbrojeniowej General Dynamics Corp. na dostarczenie lekkich wozów bojowych.
W maju Der Spiegel dosniósł, że Mohammed bin Salman, obecny władca Arabi Saudyjskiej rozkazał zawieszenie nowych rządowych kontraktów z firmami z Niemiec po tym jak niemiecki minister spraw zagranicznych skomentował polityczny kryzys w Libanie
Wcześniej, w 2015 roku AS odwołała swojego ambasadora w Sztokholmie i wstrzymała wydawanie wiz Szwedom po tym jak szwedzcy oficjele rządowi skrytykowali łamanie praw człowieka w tym kraju. Doprowadziło to również do zerwania długoterminowych umów na dostawę uzbrojenia.
Arabia Saudyjska – raj opakowany w złoto unoszący się na g.... i wyzysku, gdzie nie ma miejsca na najmniejszą krytykę za którą torturuje się ludzi.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
IRAN: rezygnuje z podtrzymywania kursu rial'a, który traci coraz bardziej na skutek wprowadzenia planowanych sankcji przez USA i inne kraje. Produkcja ropy w tym kraju ostatnio dramatycznie spadła, a cena idzie do góry.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
TURCJA: kraj czekają nowe sankcje ze strony USA, a ma to związek z wydaniem przez sąd w Stambule nakazu aresztowania Fethullaha Gulena, islamskiego kleryka mieszkającego w USA, którego władze w Ankarze oskarżają o zorganizowanie nieudanego puczu w lipcu ubiegłego roku.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
ROPA: zyskuje w związku z zaskoczeniem jakim był ogłoszony spadek produkcji w Arabii Saudyjskiej
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
USD: zielony umacnia się, a przypisuje się to narastającym napięciom głównie pomiędzy USA i Chinami. Aprecjacja USD oznacza niższe ceny złota, którego spadki wspomagane są spekulacyjną wyprzedażą.

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE