Posiedzenie Banku Kanady w cieniu spadków cen ropy naftowej

$0.00

0.01 $ earned

5 views

Click to zoom in
Konsulteo.pl
Konsulteo.pl added a new post
2 years ago

Na 24 października zaplanowane jest posiedzenie Banku Kanady. Powszechnie oczekuje się podwyżki stóp procentowych o 25 pb. Konsulteo.pl przychyla się do prognoz rynkowych.

Decyzja Banku Kanady wydaje się pewna, pomimo niższych od oczekiwań danych o inflacji oraz sprzedaży detalicznej z piątku. Przypomnijmy, że inflacja w Kanadzie spadła w sierpniu do 2,2% r/r z 2,8% r/r miesiąc wcześniej. Natomiast sprzedaż detaliczna spadła o 0,1% m/m wobec prognoz wzrostu o 0,3% m/m. Oczekiwania dotyczące podwyżki stóp w Kanadzie mają jednak podłoże w osiągniętym niedawno nowym kanadyjsko-amerykańskim porozumieniu dotyczącym handlu zagranicznego.

Przyjrzyjmy się teraz zachowaniu kanadyjskiej waluty. Od kilku dni jest ona pod silnym wpływem zachowania cen ropy naftowej. W piątek ceny ropy nieco odbiły, jednak już dzisiaj obserwujemy ich dalszy spadek, co ma związek z zapowiedzią zwiększenia wydobycia surowca przez Arabię Saudyjską.

Aktualnie trudno dostrzec jednoznaczne sygnały dla kursu USD/CAD, a głównym czynnikiem niepewności jest dalsze zachowanie cen ropy naftowej, ważnego towaru eksportowego Kanady. W ocenie Konsulteo.pl podwyżka stóp procentowych może nieco wzmocnić dolara kanadyjskiego. Z drugiej strony, analiza techniczna nie daje jednak dużych szans niedźwiedziom. W piątek kurs USD/CAD przebił i zakończył dzień powyżej oporu 1,3083 (50% poziom Fibo spadku z okresu czerwiec-październik). Co więcej, pomimo relatywnie długiego górnego knota świecy piątkowej, poniedziałek przyniósł kontynuację wzrostu tej pary. W dalszym ciągu kurs pozostaje wyraźnie powyżej krótkookresowych średnich ruchomych, dodatnio nachylonych.

W ocenie analityków Konsulteo.pl obecna sytuacja zachęca raczej do pozostania z boku w perspektywie krótkoterminowej. W średnim okresie widzimy potencjał do spadku kursu USD/CAD.

Źródło: https://konsulteo.pl

  • 0
  • Comment
    0
ADD IMAGE